Slovan už začal zbrojiť, do Bratislavy prichádzajú dvaja legionári, na lane údajne aj Ján Mucha!

Iba pár dní po skončení sezóny sa v kabíne belasých prehnal prvý prestupový vietor. Rady belasých posilnia dvaja futbalisti, ktorých mená sú naozaj zaujímavé. Prvým je Boris Sekulič, ktorý doteraz hrával za MFK Košice. 23-ročný defenzívny hráč nastupoval na pozícii ľavého obrancu, môže však zaskočiť aj ako defenzívny stredopoliar. Občas mu však nerobí problém podporiť ofenzívu, čoho dôkazom je päť nastrieľaných gólov v drese východniarov. Sekulič sa narodil v Belehrade, kde aj s veľkým futbalom začínal v mužstve FK Belehrad.

FUTBAL: Košice - Trenčín

Druhá posila prichádza do útoku a jej príbeh je oveľa zaujímavejší. Tamás Priskin sa narodil v roku 1986 v Komárne, svoju veľkú kariéru rozbehol v klube Győri ETO. V ňom v 64 zápasoch nastrieľal 24 gólov a to prebudilo záujem najmä anglických skautov. Na ostrovoch postupne vystriedal kluby Preston North End, Ipswich Town, Queens Park Rangers, Swansea City a Derby County. Z Anglicka putoval maďarský reprezentant do Alanie Vladikavkaz, kde v 35 zápasoch strelil 14 gólov. Potom si obliekol dres Maccabi Haifa, kde zakotvil po krátkej medzizastávke v Austrii Viedeň. Z Izraela sa vrátil naspäť do Györu, kde vo vlaňajšej sezóne v pätnástich zápasoch napol sieť súperových brán štyrikrát. O Priskinovom umení sa môžete presvedčiť na priloženom videu. V drese Ipswich Townu strelil Priskin päť gólov, najpamätnejší asi do siete Arsenalu, ktorý znamenal víťazstvo 1:0. V zápase sa mu podarilo streliť aj nádherný gól číslo 2, (video začína v čase 02:03) ten však napokon pre ofsajd neplatil.

Priskin nastúpil aj v drese Maďarska do 21 rokov. V ňom nazbieral šesť zápasov a strelil dva góly. V tom najcennejšom drese maďarskej seniorskej reprezentácie strelil pätnásť gólov, obliekol si ho zatiaľ v 47 zápasoch.

„Pracovali sme na posilnení kádra ihneď po skončení sezóny a chceli by sme na každý post angažovať nejakého hráča. Dohovorení sme s Priskinom a verím, že do konca dotiahneme aj prestup Sekuliča,“ povedal pre slovanpostive viceprezident klubu Petr Kašpar a dodal: „Samozrejme je to práca celého kolektívu a zhodli sme sa na týchto posilách aj s vedením a aj s trénermi.“

Ako nám povedal Petr Kašpar, Slovan túži posilniť každý post. Dva má vykryté a zostáva posilniť už len zálohu a post brankára. A práve na tom druhom sa údajne chystajú belasí posilniť naozaj špičkovým menom. Podľa našich informácií sa totiž vedenie snaží dotiahnuť do Slovana reprezentačného brankára a jedného z hrdinov kvalifikácie z roku 2009, po ktorej Slovensko postúpilo na MS do Juhoafrickej republiky, Jána Muchu! „Nechcem sa zatiaľ k tomu vyjadrovať. My začíname 12. 6. prípravu a behom týždňa by sme ešte radi priviedli do Slovana ešte nejakých hráčov,“ reagoval Kašpar na našu otázku.

WM 2010 - Slowakei - Italien

FOTO: Ivan Fleischer, dpa a Youtube

Pridaj komentár