Preview: HC Slovan Bratislava – Jugra Chanty-Mansijsk

Po úspešných vytúpeniach proti Dinamu Minsk a Sibiru Novosibirsk belasí v nedeľu o 17.00 vyzvú Jugru Chanty-Mansijsk. Slovan v tabuľke poskočil nad čiaru  postupu do play-off. Jeho priamy súperi v boji o vyraďovaciu časť sú mu ale v pätách, preto by sa patrilo v nedeľu proti Jugre získať tri body. Vstupenky na toto stretnutie si môžete zakúpiť v sieti ticketportál.

HC Slovan

Tak ako proti Minsku, tak proti Sibiru museli belasí otáčať nepriaznivý stav. Napokon si zaknihovali trojbodové víťazstvo, čím si pred nedeľným stretnutí zvýšili potrebné sebavedomie. Slovanu sa proti Jugre doma darí. V KHL s týmto súperom v Bratislave neprehral. Miloš Říha už nepočíta s Ramstedtom, otázne je ďalšie pôsobenie Lukáša Kozáka. Nastúpia belasí v tejto zostave?

Mazanec (Štěpánek)- Barker, Meszároš, Després, Ebert, Švarný, Taimi, T. Voráček, Hedera – L. Kašpar, Viedenský, Buchtele – Smoleňák, Colby Genoway, Řepík – T. Hrnka, J. Mikúš, Skalický  – A. Šťastný, Sádecký, Ščerbatov?

Výsledky vzájomných zápasov z bratislavského ľadu:

15.01.17 KHL HC Slovan Bratislava HC Yugra 3 : 2
17.10.15 KHL HC Slovan Bratislava HC Yugra 6 : 0
13.11.13 KHL HC Slovan Bratislava HC Yugra 3 : 2
(2 : 2)
26.09.12 KHL HC Slovan Bratislava HC Yugra 4 : 3
(3 : 3)

 

Jugra Chanty-Mansijsk

Jugre sa úvod do sezóny aj s našim bývalým hráčom Martinom Štajnochom v zostave príliš nepodaril. Podarilo sa im vyhrať raz za tri body, raz sa tešili z bonusového bodu po predĺžení. Jugra patrí k tradičným ruským celkom, ktoré využívajú služby legionárov iba zriedka. V kádri nášho súpera figurujú traja cudzinci. Okrem spomínaného Štajnocha, dres Jugry oblieka Američan Morin a Fín Savinainen. Bránkovisko stráži v KHL známy brankár Proskurjakov, ktorý naposledy obliekal dres Torpeda. V KHL má za sebou pôsobenie napríklad v Magnitogorsku, CSKA, Čeľjabinsku či Vladivostoku.

Výsledky doterajších stretnutí:

01.09.17 KHL Podolsk Jugra Chanty-Mansijsk 2 : 3
28.08.17 KHL Jugra Chanty-Mansijsk Dinamo Riga 2 : 3
(2 : 2)
26.08.17 KHL Jugra Chanty-Mansijsk Sp. Moscow 2 : 6
24.08.17 KHL Jugra Chanty-Mansijsk Nizhny Novgorod 1 : 3
22.08.17 KHL Jugra Chanty-Mansijsk Cherepovets 2 : 1
(1 : 1)

 

Pridaj komentár