Päť postrehov zo zápasu so Sibirom Novosibirsk (FOTO)

Slovan zvíťazil aj v druhom domácom stretnutí. Po Minsku z Bratislavy bez bodov odišiel aj Sibir.  Slovan počas stretnutia zablahoželal  legendárnemu Jozefovi Čaplovi k 79. narodeninám. Dodajme, že bývalý skvelý hráč sa preslávil vynálezom hokejok Alpač.  Po zápase zaujal tréner porazeného družstva na pozápasovej tlačovej konferencii, keď  zhodnotil zápas netradične dlhým štvorminútovým monológom.

Víťazná premiéra nových hráčov

No svoj prvý zápas v KHL nastúpili Simon Després a Eliazer Sherbatov. Už na rozkorčuľovaní pred zápasom zaujal dlhovlasý útočník svojim pohybom, i výbornou palicovou technikou. Zopárkrát si zažongloval s pukom, nemal problém si pomôcť aj korčuľou. V zápase ho ale vzhľadom na vývoj zápasu moc vidno nebolo. Kanadský obranca Després bol žiaľ pri prvom góle súpera, keď nedokázal pokryť Artyomova. Vo zvyšku zápasu však na svoj prvý zápas obstojne.

Kapitánov apetít

Andrej Meszároš pre príchodm do Slovana obliekal dres nášho súpera. Za Sibir v ročníku odohral 37 zápasov, pridal 11 bodov (7+4). Ako to už býva, hráči sa radi chcú ukázať svojmu bývalému mužstvo. Andrej sa ukázal ako sa patrí. Presnou strelou od modrej čiary podoobne ako Genoway zaznamenal svoj druhý gól v druhom domácom zápase. Navyše v obrane veľmi dobre čistil predbránkový priestor.

Súboj českých brankárov

Už počas rozcvičky sa Salák s Mazancom na červenej čiare v krátkej debate pozdravili. Jeden druhému poprial veľa šťastia. V zápase to boli oni, ktorí boli ozdobami stretnutia. Keď Mazanec po stretnutí s Minskom povedal, že to pre brankára nebol až tak ťažký zápas, proti Sibiru sa zapotil. Zo svojho repertoáru vyťahoval skvelé zákroky. Hlavne vďaka nemu Slovan prehral prvú časť iba 0:1. V druhej časti sa predviedol dvomi skvelými zásahmi betónom. V tretej, pri záverečnom tlaku súpera vyrovnanie nedopustil. Salák sa obracal najmä počas presiloviek belasých. Mrzieť ho môže Genowayov víťazný gól, ktorý si v jeho prípade nešťastne zrazil za chrbát.

Dôvera pre Skalického s Hrnkom

Aj keď viacerí fanúšikovia kritizovali angažovanie Tomáša Hrnku, dobre stavaný útočník vo svojej prvej sezóne pozitívne prekvapil. Podobne ako Skalický dostáva od trénera Říhu dôveru na ľade. Skalický dokonca v posledných dvoch zápasoch začínal v prvej formácii. Obaja hrávajú oslabenia, čím získavajú zápasové skúsenosti. Skalický sa objavoval aj na presilovke. Pre slovenský národný tím je to dobrá správa.

Domáce prekliatie so Sibirom minulosťou

Každá séria má svoj koniec. Slovan naposledy za tri body zdolal Sibir ešte v jeho prvej sezóne v KHL, kedy vyhral 6:2. Od vtedy to bola bodová žatva pre hostí. Tí tentokrát odchádzali bez bodu. V podstate doplatili na nevyužité vyložené príležitosti za stavu 0:1. Slovan dokázal zápas otočiť vo svoj prospech. Navyše pri jednej situácii musel posudzovať platnosť gólu telefonát hlavných rozhodcov. Prvýkrát v Bratislave sa pri verdikte po vzore NHL rozhodca postavil pred divákov, aby povedal, „na základe videného záznamu gól neplatí“.

[Best_Wordpress_Gallery id=“82″ gal_title=“Novosibirsk17″]

 

 

 

Pridaj komentár