HC Slovan s viacerými novinkami, hlavným cieľom je finančná stabilizácia

Pre HC Slovan Bratislava v pondelok 3. júla začne príprava na šiesty súťažný ročník v Kontinentálnej hokejovej lige. Na pozíciu generálneho manažéra od 1.7. zasadne Patrik Ziman, ktorý nahradil Maroša Krajčiho, ten zastával túto rolu 17 rokov.

„Moja pracovná kariéra doteraz nesmerovala k športu, ale vždy som k nemu mal blízko. Samozrejme, ako fanúšik som sa zaujímal aj o hokej, povedal na úvod nový GM  Patrik Ziman a pokračoval: Moja profesionálna kariéra sa uberala manažérsko-mediálnym smerom a som presvedčený, že moje skúsenosti v tejto oblasti budem schopný zužitkovať v prospech športového klubu. Ponuka prišla nečakane, rozhovory trvali viac ako mesiac. Vyjasnili sme si parametre spoločného fungovania a dohodli na podmienkach spolupráce. Prvé kroky už mám trochu za sebou. V pondelok zamierim do kabíny. Začnem preberať agendu, isto toho nebude málo.“

Slovan do novej sezóny pripravuje niekoľko noviniek, ktoré súvisia s organizáciou domácich duelov v KHL.V súčasnosti máme predaných asi 3300 celosezónnych vstupeniek, začína ďalšia vlna ich predaja. Odhadujem, že ich predáme ešte približne tisíc. Fanúšikovia sa môžu tešiť na veľa noviniek v súvislosti so sprievodným programom pri našich domácich dueloch,“ povedal marketingový šéf klubu Milan Vajda a priblížil, že dresy Slovana prešli pred novým ročníkom menším redizajnom.

Pri Slovane Bratislava sa dlhodobo hovorí o chýbajúcich výplatách a neplnení si záväzkov. Ani teraz nemá všetko vyrovnané. Požiadali sme o odklad dokladovania vysporiadania všetkých záväzkov o tri týždne. Sme presvedčení, že sme schopní to dovtedy vyriešiť. Zatiaľ nemáme odpoveď, či nám KHL vyhovie. Čo sa týka hráčov, ide o dve výplaty, u niektorých dva a pol,“ povedal výkonný viceprezident klubu Juraj Široký mladší.

V súvislosti s otázkami o možnom zotrvaní Slovana v KHL viac ako jednu nasledujúcu sezónu, nový GM Patrik Ziman poznamenal: „Mám dva veľké ciele. Čo najskôr stabilizovať finančnú situáciu klubu a druhým je postup do play-off. Aj v súvislosti s mojou profesionálnou budúcnosťou, nevstupoval by som do klubu, ktorý by to skúšal na jednu sezónu a potom sa uvidí. Urobíme všetko pre to, aby sme rozvíjali HC Slovan.“

Pridaj komentár