Cheechoo sa už do Slovana asi nevráti, Taffe naopak áno

Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali v pondelok prípravu na novú sezónu. Trénerovi Milošovi Říhovi ale na nej chýbalo niekoľko hráčov. Z podpísaných hokejistov netrénovali Barry Brust, ktorý sa do prípravy zapojí neskôr, ale aj Andrej Meszároš, ktorý ešte nie je stopercentne fit po zranení. V prvý deň prípravy sa v kabíne zišli dvaja brankári, šiesti obrancovia a osem útočníkov. „Nie som so stavom kádra spokojný, mali sme ho hotový na 95% už asi pred mesiacom, ale bohužiaľ, hráči sa rozhodli inak. Takže vlastne začíname skoro od začiatku. Čakáme na ďalších hráčov, ktorí by mali tento týždeň podpisovať zmluvy. Na sústredení v Rakúsku by sme mali byť už tak na 90% hotoví,“ uviedol Říha. K tímu by sa mal pripojiť aj Tomáš Starosta, ktorý ladí s s klubom posledné detaily zmluvy.

V kabíne chýbali aj kanadskí útočníci Cheechoo a Taffe. Kým prvý z nich sa už do Bratislavy pravdepodobne nevráti, druhý je blízko k dohode. „Cheechoo chcel začať až v októbri, čo je pre mňa neakceptovateľné. Prvé dva mesiace budú rozhodovať o sezóne a trvalo by dlho, kým by sa do toho dostal. Rozhovory s Taffem sa naopak posunuli smerom dopredu a mal by s nami byť už na sústredení,“ dodal kormidelník Slovana. Jeho zverenci sa prvý týždeň budú pripravovať v domácich podmienkach, potom zamieria na kemp do rakúskeho mesta Bruck an der Leitha. Ihneď na to zohrajú úvodné dva prípravné zápasy s Dynamom Pardubice (19. a 20. júla). Celkovo ich odohrajú jedenásť, z toho sa trikrát predstavia doma. Prvý domáci zápas je na programe 25. júla proti Spartaku Moskva.

Na novú sezónu sa tešia aj nováčikovia v tíme, fínsky bek Tomi Taimi a český útočník Jan Buchtele. „Do Bratislavy som prišiel s manželkou, neskôr za nami prídu aj dcérky. Mám za sebou niekoľko tréningov vo Fínsku, takže som myslím pripravený na tvrdú drinu,“ povedal Taimi. Buchtele prijal ponuku Slovana aj preto, lebo chcel zostať v KHL a najmä byť blízko domova. „Mal som viacero ponúk, ale vybral som si Slovan a verím, že to je to najlepšie rozhodnutie,“ prezradil Buchtele.

Jeden nováčik sa objavil aj v realizačnom tíme, je ním nový Říhov asistent Róbert Petrovický. „Po skončení hráčskej kariéry som chcel trénovať. Začal som v Trenčíne, začalo ma to baviť a chcem v tom pokračovať. Prišla ponuka Slovana a nemal som nad čím váhať. KHL je jedna z najlepších líg na sveta. Rozhodol som sa veľmi rýchlo,“ povedal bývalý reprezentačný útočník.

 

Pridaj komentár