Drámu proti Admiralu rozhodol v hodine dvanástej Taffe

HC Slovan Bratislava – Admiral Vladivostok 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 3. Šťastný (Surový), 35. Taffe (Cheechoo), 60.Taffe (Chipchura) – 26. Wright (Tkačov, Sabolič), 30. Makarenko (Blum, Sigarjov)

HC Slovan :Brust (Pogge) – Sersen, Kundrátek, Sukeľ, Taffe, Cheechoo – Švarný, Plastino, Nedorost, Halama, Jeglič – Starosta, Ďaloga, Šťastný, Surový, Chipchura – Bačík, Skalický, Lušňák, Hlinka – Pätoprstý.

Admiral: Serebriakov (Tretiak) – Blum, Bartulis, Morrisonn, Volčenkov, A. Zemčonok, Gavrilenko, Kurašov, Iľjin – Tkačov, Wright, Sabolič – Alexandrov, Jakovlev, Siagriov – Kazakov, Makarenko, D. Žafiarov – Gorškov, Sajustov, M. Plotnikov

Rozhodca: Ansons (LOT), Olenin – Zacharenkov, Sadovnikov. Vylúčenia: 6:5 navyše Gavrilenko 2+2 Využitia 0:0

Od prvej minúty mala hra spád. Prvú šancu mali hostia, ale Brust bol pozorný. Na druhej strane sa podarilo belasým otvoriť skóre, kedy si strelecký účet v ročníku otvoril Andrej Šťastný. Ten výborne dorazil Surového strelu, ktorú Serebriakov vyrazil betónom. V polovici tretiny mohol tretí útok Slovana pridať druhý gól, Chipchura Štastného pokus za bránkovú čiaru nepretlačil. Hostia hrajúci svoju presilovku nevyužili, na modrej čiare figuroval iba jediný obranca Blum. V 17.minúte dobre zakombinoval prvý útok,  Sukeľ mieril do Serebriakovej lapačky. Koncom tretiny bol vylúčený Chipchura, Wright svoju možnosť nepremenil.

V druhej časti vyšla akcia prvého útoku Admiralu, po ktorej Wright vyrovnal. Slovan odpovedal akciou  troch na jedného, kedy Jeglič naservíloval Halamovi puk ako na tácke. Obranca súpera jeho pokus zblokoval. Prišlo klasické nedáš dostaneš, keď Makarenko vyrovnal, hoci o tom, či puk prešiel celým objemom za bránkovú čiaru rozhodoval video rozhodca. Vyrovnanie prišlo päť minút pred koncom druhej tretiny, Cheechoov pokus  Serebriakov iba vyrazil,  Taffe nemal problém puk dopraviť za jeho chrbát.

Záverčná hra priniesla veľkúmožnosti belasých vo vlastnom oslabení, kedy najprv Plastino a po ňom ani Nedorost nedokázali skórovať. Slovan prečkal oslabenie bez ujmy. Hra mala  spád,  hostia boli nebezpeční hlavne vďaka svojim protiútok. V polovici tretej časti nebezpečne tečovali puky pred Brustom, ktoré skončili tesne vedľa. Keď Gavrilenko fauloval Sersena, mali belasí možnosť hrať štvorminútovú presilovku. Tú prerušil vymyslený verdikt sudcov, ktorí poslali na trestnú ľavicu Ďalogu.V samom závere, keď sa zdalo, že zápas pôjde do predĺženia najprv dobre zasiahol Brust, aby Slovan po Taffeho teči otočil zápas.