Náš koniec v KHL je na škodu pre celý slovenský hokej, myslí si Nagy

Posledný zápas Slovana v sezóne dvíhal divákov zo sedadiel. Veľkú vôľu po víťaznej rozlúčke demonštrovali hráči za stavu 0:2, kedy sa fantastickou treťou tretinou vrátili do zápasu. Najskôr sa presadil Nagy a tri minúty po ňom Murley. O víťazstvo prišli belasí v predĺžení, keď sa tridsať sekúnd pred koncom trafil Kopikari. „Škoda toho. Už sme sa chystali na trestné strieľania, no dostali sme napokon gól, ktorý nemusel padnúť. Vybehli sme traja proti jednému hráčovi, čo bola tá chyba pred gólom. Môžeme byť však spokojní, vrátili sme sa do zápasu proti ťažkému súperovi, Jokerit výborne bráni, bolo to naozaj veľmi ťažké,“ hodnotil zápas Ladislav Nagy, jeden z najaktívnejších hráčov zápasu, ktorý bol po zásluhe vyhlásený najlepším hráčom Slovana. Rodák z Košíc strelil v úvodnom zápase sezóny hetrik, presadil sa aj v tom poslednom, z tohto je teda možné vycítiť akúsi symboliku. „Potešil by ma viac, keby pomohol k víťazstvu. Škoda toho predĺženia, dostať gól takto v závere mrzí. Dreli sme celý zápas, dostali sa zo stavu 0:2 na remízu, ale vďaka aspoň za ten bod, aj keď sme na záver chceli veľmi vyhrať,“ reagoval Nagy. Pre Slovan to bol zrejme nielen posledný zápas v KHL v sezóne, ale zrejme aj celkovo. Útočníkove slová tesne po zápase boli veľavravné: „Je to veľká škoda. Ja rozumiem tomu, že zohnať na Slovensku peniaze pre takýto veľký projekt nie je ľahké. Je mi to ľúto aj kvôli skvelým fanúšikom, je to škoda aj pre celý náš hokej.“

Nagy2

 

Jedným z pozitív sezóny v náročnej sezóne, boli rozhodne vynikajúci fanúšikovia. V domácich zápasoch boli neraz šiestym hráčom Slovana a svoju veľkosť ukázali aj po poslednom zápase, kedy pripravili hráčom emotívnu rozlúčku. U niektorých sa dokonca objavili aj slzy. „Boli vynikajúci. Celý rok držali s nami, atmosféru som si užíval počas celej sezóny. Som šťastný, že som tu mohol hrať. Neviem, kde bude hrať Slovan hokej v budúcej sezóne, ale bude to určite na inej úrovni. To že v KHL končíme je naozaj na škodu,“ nechal sa počuť najproduktívnejší hráč belasých. Predpokladáme, že pre Nagya sezóne ešte nekončí, mal by totiž byť jedným z hlavných tromfov reprezentácie na májovom svetovom šampionáte v Česku. „Ja si dám teraz nejaký týždeň voľna, potom sa začnem pomaly pripravovať na ďalšiu sezónu. Pred nami sú ešte Majstrovstvá sveta, kde bude chcieť ísť každý, preto sa musím udržiavať v kondícii,“ vie Nagy, ktorý však teraz v prvom rade potrebuje nabrať najmä nový impulz do hokeja. „Posledné dva zápasy to bolo zlé, bolo to náročné najmä na „fyzičku“. Teraz si potrebujem najmä oddýchnuť.,“ zneli záverečné slová obľúbenca bratislavských tribún.

3 thoughts on “Náš koniec v KHL je na škodu pre celý slovenský hokej, myslí si Nagy

  • 26. februára 2015 at 13:37
    Permalink

    A má pravdu. Nič lepšieho sa už na Slovane nikdy hrať nemusí.

    Neprajníkom, ktorí tvrdia, že účinkovanie belasých v KHL nič neprinieslo slovenskej reprezentácii stačí položiť jedinú jednoduchú otázku: čo dá hráčovi viac – jeden zápas v extraligovom tempe, alebo jeden zápas v tempe KHL? Pomôcka: Samotní hráči niekoľkokrát potvrdili, že tempom a úrovňou je každý zápas v KHL rovnajúci sa minimálne jednému zápasu na MS.

Pridaj komentár