Aj keď je tvoja krv belasá, príď ju darovať!

V rámci akcie Tisíc a jedna kvapka krvi deťom pre život už tradične darujú najvzácnejšiu tekutinu aj futbalisti a zamestnanci ŠK Slovan Bratislava.

V piatok 5. decembra od 8.00 h sa v bratislavskom Primaciálnom paláci uskutoční tradičné podujatie Tisíc a jedna kvapka krvi deťom pre život. Už po piaty raz je partnerom tejto akcie, ktorej cieľom je pomôcť pacientom detskej onkológie v nemocnici na Kramároch, aj futbalový klub ŠK Slovan Bratislava. Najcennejšiu tekutinu prídu darovať hráči, tréneri a zamestnanci ŠK Slovan. Zároveň by sme chceli aj touto cestou vyzvať nielen fanúšikov nášho klubu, ale všetkých, ktorí môžu pomôcť malým pacientom, aby v piatok ráno prišli darovať krv.

Hráči a zamestnanci ŠK Slovan Bratislava sa rozhodli pomôcť chorým deťom aj formou finančnej zbierky. Jej výťažok symbolicky odovzdajú zástupcovia klubu predstaviteľom detskej onkológie práve počas piatkového podujatia v Primaciálnom paláci.

Súčasťou série aktivít organizovaných občianskym združením Deťom pre život je aj dražba cenných zberateľských predmetov. ŠK Slovan do nej venoval repliku „retro“ dresu z roku 1927, v ktorom získal klub, vtedy ešte nesúci názov I.ČsŠK Bratislava, prvý titul amatérskeho majstra Československa. Dražba prebieha na internetovej stránke a jej výťažok bude použitý na prevádzku projektu individuálnej dopravy Auto pre deti, ktoré slúži detským onkologickým pacientom zo sociálne slabších rodín.

Ďalšie informácie o piatkovom podujatí i celom projekte nájdete na internetovej stránke www.detomprezivot.sk.

Pridaj komentár