Preview: MŠK Žilina vs. ŠK Slovan Bratislava

Zajtra je na programe ďalší duel belasích vo Fortuna lige proti tradičnému rivalovi MŠK Žilina. Zápas má výkop o 19:00 na Štadióne pod Dubňom. Pre nás to bude generálka pred štvrtkovým stretnutím európskej ligy proti Young Boys Bern. Pôjde o zápas kola, nakoľko sa stretnú aj aktuálne druhá Žilina s tretím Slovanom. Bratislavčania však majú až dva zápasy k dobru (proti Trnave a Trenčínu).

Po zbabranej minulej sezóne, kedy MŠK skončilo až deviate (najhoršie umiestnenie od sezóny 1996/1997, kedy postúpili do najvyššej slovenskej ligy, vtedy ešte Mars superligy), sa im tento súťažný ročník zatiaľ celkom darí. Aj napriek tomu, že ich výsledky sú kolísavé (ešte nevyhrali, ale ani neprehrali/neremizovali dva zápasy za sebou), držia si druhú priečku. Doma navyše nestratili ani bod a po výhrach nad Košicami (4:1), Myjavou (2:1) a Zlatými Moravcami (4:0) si určite brúsia zuby aj na ŠK Slovan.

Minulú sezónu sme sa so Žilinou stretli dokopy päťkrát (trikrát v Corgoň lige a dvakrát v slovenskom pohári). Tri zápasy sme vyhrali a dva prehrali. Šošoni vyhrali oba domáce zápasy v Corgoň lige  po výsledkoch dvakrát 2:0. Belasí si naopak s nimi poradili v oboch zápasoch slovenského pohára (najprv pod Dubňom 3:1, keď góly dávali Kolčák, Mészáros a Peltier a potom aj na Pasienkoch 2:0 po góloch Grendela a Vitteka). V lige sme vyhrali len domáci zápas a to tesným výsledkom 2:1, keď za nás skórovali Vittek a kapitán Žofčák. Ako možno vidieť, aj napriek tomu, že sa Žiline minulú sezónu vôbec nedarilo, proti Slovanu sa vždy vedela vyhecovať.

Ako je známe, šošoni sa spoliehajú vo veľkej miere na svojich odchovancov. No tím posilnili aj o pár hráčov z iných klubov či krajín. Do klubu prišli Bosniak Bojan Letić z Veležu Mostar a brankár Miloš Volešák z AS Trenčín. Opačným smerom pod hrad Matúša Čáka putoval na hosťovanie Dávid Guba. Okrem toho tím opustili aj Pavol Jurčo (hosťovanie v DAC Dunajská Streda) a beninský reprezentant Bello Babatounde, ktorý zamieril do českej Vysočiny Jihlava.

Bude to veľmi náročný zápas, bolo by dobré pre našich hráčov, aby sa navnadili na veľkú európsku premiéru víťazstvom. Držme chlapcom palce a poriadne povzbudzujme.

Ešte zaujímavosť na záver. Podľa oficiálnej stránky MŠK Žilina bude pri turniketoch pre divákov pripravená novinka, ktorá „uzrela svetlo sveta“ na tohtoročnom festivale Pohoda, treska v rožku, ktorá bude navyše zdarma ako „pozornosť podniku“.

Zápas môžete sledovať zajtra na Digi Sport 1.

Tip redakcie: 1:2

Pridaj komentár