Američan Andrew Yogan v Slovane

Ročný kontrakt so Slovanom podpísal Andrew Yogan. Je historicky prvým hráčom, ktorého draftovali do NHL spomedzi tých, ktorí sa narodili a hokejovo vyrastali na Floride. V roku 2010 si ho v 4. kole z celkového 100. miesta vybral New York Rangers.

Pred sezónou 2016/17 Yogan zamieril do Európy, pričom v nasledujúcich piatich sezónach zostal verný nadnárodnej ICE HL (predtým EBEL) lige. Postupne hájil farby HC Bolzano, HC TWK Innsbruck, Fehérvár AV19 a vlani Dornbirner EC. V tejto súťaži nazbieral v 213 zápasoch celkom 227 bodov, v play off pridal v 20 dueloch ďalších 14 bodov. Vlani bol s 52 bodmi najproduktívnejším hráčom svojho mužstva a siedmym najproduktívnejším v celej lige.
„Andrewa Yogana sme sledovali počas celej minulej sezóny v ICE HL. Pri svojej hre dokáže využiť výborné fyzické predpoklady (výška 191 cm, hmotnosť 93 kg), disponuje tiež dobrou strelou a šikovnými rukami. Je to flexibilný útočník, ktorý dokáže hrať na pozícii centra, ako aj na krídle. Navyše má za sebou cenné európske skúsenosti, vie ako hrať na európskych klziskách. Aj v drese Slovana budeme od neho očakávať výdatnú pomoc v ofenzíve a slušnú produktivitu,“ povedal na margo novej ofenzívnej akvizície Slovana pre oficiálny web klubu generálny manažér Maroš Krajči.

Pic: fodo.media/Harald Dostal

Pridaj komentár