Slovan domáci duel s Čerepovcom nezvládol, nestrelil ani gól (FOTO)

By  |  3 Komentáre

HC Slovan Bratislava –  Severstaľ Čerepovec 0:3 (0:2,0:1,0:0)

Góly a asistencie: 8.  Mons (Černov, Kagarlickij), 13. Bučnevič, 24. Bučnevič (Stoliarov, Almqvist) 

HC Slovan Bratislava: Janus (Backlund) – Baranka, Sersen (A), Sigalet, Foster, Mihalik, Starosta, Luža – Vondrka, Nedorost, Nagy (A) – Hudáček, Surový, Netík – Bartovič (C), Bližňák, Murley – White, Bližňák, Jeglič.

Severstaľ: Štepánek (Magarilov) – Almqvist, Urbom, Stasenko, Šinin (A), Lukin, Šefer (C), Arzamascev, Kupcov – Kvapil, Stoliarov (A), Bučnevič – Kagarlickij, Černov, Mons – Nikoncev, Kovyršin, Kazakovcev – Dedunov, Zemčenko, Monachov

Rozhodovali: Bulanov, Olenin – Balodis, Birin –  vylúčení: : ,  presilovky: :, oslabenia: :, diváci: 8.832 

Zápas mal smutný začiatok. Diváci si pomocou videoprojekcie uctili dve osobnosti slovenského hokeja, ktoré boli späté s našim klubom. Miroslavovi Hlinkovi a doktorovi Vladimírovi Luptákovi sa dostalo búrlivého potlesku.
Slovan si prvé šance vytvoril po piatich minútach hry, pri signalizovanom vylúčení hostí. V presilovke sa peknou strelou od modrej prezentoval navrátilec do zostavy belasých, obranca Foster. Ten sa však onedlho pri návrate po puk do obranného pásma pošmykol, puk mu vzal Zemčenko, zoči – voči Janusovi však našťastie neuspel. Ihneď po návrate vylúčeného hráča Severstaľu však prestrelil Janusa Mons. O päť minút už hostia viedli o dva góly, Bučnevič prestrelil Janusa, pre ktorého to boli posledné momenty v zápase. Do bránky sa totiž namiesto Janusa postavil Backlund. Slovan mal potom možnosť vrátiť sa do zápasu v následnej presilovke, ani druhú výhodu však belasí nevyužili. Neprešlo veľa a opäť sa vylučovalo na strane hostí. Z tejto presilovky však najviac zaujala iba strela Netíka z pravého kruhu.
Druhá tretina pre nás začala opäť zle. Už po štyroch minútach vyšiel Čerepovcu rýchly protiútok, ktorý bezchybne zakončil svojim druhým gólom v zápase Bučnevič. Belasých tento gól evidentne zaskočil, naopak, hráči hostí pohodlne kontrolovali priebeh zápasu. Z ich kľudu ich vymanila v 30. minúte veľká šanca Netíka, ktorý sa rútil sám na Štěpánka, svoju strelu však oprel iba do českého gólmana. Hoci sa hráč i diváci dožadovali po tomto úniku faulu, rozhodcovia boli iného názoru. Osem minút pred koncom druhého dejstva hral Slovan ďalšiu presilovku a zahral ju výborne. Štipľavé strely Netíka, Fostera i Hudáčka však skončili opäť iba na brankárovi. Na ďalšie šance Slovana potom diváci čakali márne, najväčšiu mal asi Bartovič po dorážke, bol však v ťažkej pozícii, rovnako tak Vondrka, ktorému preskočil puk čepeľ po prihrávke Nagya. Slovan končil tretinu vo výhode o jedného hráča, tá trvala štyridsať sekúnd a mala pokračovanie v tretej tretine.
Do gólového vyjadrenia však belasí nedokázali zužitkovať ani túto možnosť. Hostia potom znovu prebrali taktovku zápasu, veľkú šancu na zvýšenie náskoku mal Monachov v 47. minúte, Backlund však preukázal svoju šikovnosť. Deväť minút pred koncom šiel na trestnú lavicu Nagy, ani Severstaľ však svoju presilovku nezužitkoval. Naopak, blízko ku gólu mal na konci oslabenia Bartovič. Vzápätí na druhej strane po rýchlom brejku vyrazil Kovyršinovu strelu Backlund iba s námahou a to pomocou ramena. Zvyšok tretiny sa už iba dohrával, Slovan už na zvrat nemal nárok, súper si trojgólové vedenie pohodlne strážil. Čerepovec tak opäť ukázal, že to na Slovan vie, Severstaľ v piatom vzájomnom zápase zvíťazil už po štvrtýkrát.
Ohlasy  k  zápasu – zdroj: hcslovan.sk
Rostislav Čada: „Dnes sme mali nedostatočný pohyb, čo sa prejavovalo v zlom napadaní a obsadzovaní hráčov súpera. Prehrávali sme osobné súboje a umožňovali súperovi zakončovať. Nedokázali sme si vytvoriť trvalý tlak na bránku súpera a i keď sme sa snažili a bojovali, na strelenie gólu a získanie bodu to dnes nestačilo. Čo sa týka Fostera, bola na ňom vidieť dlhá tréningová i zápasová pauza. Je to ale skúsený hráč, uvidíme, ako sa s tým vyrovná.“

« z 3 »

3 Komentáre

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár