Andrej Meszároš novou posilou Slovana

HC SLOVAN Bratislava sa v novej sezóne bude môcť opierať o kvality viacnásobného slovenského reprezentačného obrancu Andreja Meszároša. Hokejista s dlhoročnými skúsenosťami z kanadskoamerickej NHL prikývol vedeniu klubu na ročnú zmluvu s platnosťou do 30. apríla 2017.

Aktuálne tridsaťročný obranca preukazoval svoje veľký talent a kvality už v mladom veku.  Meszároš štartoval ako šestnásťročný na svetovom šampionáte osemnástok, kde si účasť zopakoval aj o rok a vybojoval striebornú medailu. V ďalšej sezóne sa predstavil na majstrovstvách sveta do 20 rokov a dokonca debutoval na seniorskom turnaji rovnakého rangu v Prahe pod vedením trénera Františka Hossu.

Nebolo tak prekvapením, keď si beka s dobrou hrou smerom dopredu i dozadu vybral vo vstupnom drafte NHL v roku 2004 v 1. kole z celkového 23. miesta Vancouver Canucks, za ktorý však nikdy nenastúpil. Po jednej sezóne v juniorskej WHL si to Meszároš namieril do Ottawy Senators, kde odohral plné tri sezóny a presťahoval sa k bleskom do Tampy.  V najlepšej lige sveta pokračoval štyri sezóny vo Philadelphii Flyers, vyskúšal si tiež angažmán v Bostone Bruins a naposledy v Buffalo Sabres. Spolu nastúpil Andrej Meszároš v NHL na úctyhodných 695 zápasov!

Pre Andreja Meszároša nebude HC SLOVAN prvým klubom v najprestížnejšej európskej súťaži. V minulej sezóne sa po návrate spoza mora rozhodol pre účinkovanie v Sibire Novosibirsk, kde odohral 28 zápasov.

Robustný obranca (188cm, 99kg) sa v kariére zúčastnil aj na štyroch seniorských svetových šampionátoch, Slovensko tiež reprezentoval na olympijských hrách v Turíne, Vancouveri a Soči.

Správu priniesol oficiálny web Slovana hcslovan.sk

Pridaj komentár