Ani tri Vittekove góly Slovanu na víťazstvo nestačili

ŠK Slovan Bratislava – FK Krasnodar  3:3 (0:2)

Góly : 55. 60. 77. Vittek –  8. (11 m) a 11. Mamajev, 93. Smolov (11 m)

ŠK Slovan :Mucha – Gorosito, Hudák, Saláta, Podaný – Sekulič, Gonzáles (82. Štefánik)– Peltier (46. Mészáros), Milinkovič (C), Kubík (73. Oršula) – Vittek

FK Krasnodar: Dikan – Jedrzejczyk, Sigurdsson, Granqvist (C), Petrov – Gazinskij (64. Strandberg) – Laborde, Achmedov, Mamajev (46. Torbinskij), Smolov – Ari

Žlté karty: Peltier, Mészáros –  Gazinskij,  Strandberg

Rozhodca: Delferiere – De Neve, De Weirdt (všetci Belgicko)

Diváci: 2852

Slovan vstupoval do zápasu s úmyslom neinkasovať rýchly gól. Toto predsavziatie belasým dlho nevydržalo. Už v 3. minúte vystrašil Muchu z 25. metrov Smolov.  V 7. minúte prišiel Gorositov faul v šestnástke, Mamajev otvoril z jedenástky skóre. Svoj druhý gól v zápase pridal už o tri minúty Mamajev, ktorý perfektne trafil do šibenice Muchovej brány. V 20. minúte mohol Slovan znížiť. Vittek sklepol loptu Gonzálezovi, ktorého strela tesne minula ľavú Dikanovu žrď. Snaha Slovanu nechýbala, Krasnodar si však svoje dvojgólové vedenie strážil, v 28. minúte mohol pridať tretí gól. Gólom mohli skončiť Milinkovičova strela z 25 metrov ako aj Gorositova šanca, ktorú zakončil Milinkovič nad Dikanovu bránu v závere prvého polčasu.

Do druhého polčasu nastúpil Slovan s odhodlaním. Jeho snahu korunoval gólom v 55. minúte Vittek, ktorého našiel Milinkovič. Už o päť minút na to, sa ten istý hráč postaral o vyrovnanie. Tentokrát kanoniera Slovana vysunul do šance mladý González. Vittek oblúčikom nedal Dikanovi najmenšiu šancu 2:2. Belasí sa rázom dostali do zápasu, museli si však dávať pozor na protiútoky Krasnodaru. V 71. minúte sa do šance dostal Ari, svoj tím  do vedenia neposlal. V čistej šanci minul.  V 73. minúte opečiatkoval Milinkovič z priameho kopu brvno, Slovan mohol otočiť zápas. To čo sa nepodarilo kapitánovi Slovana, to si v 77. minúte vynahradil strelecky disponovaný Vittek, ktorý svojim tretím gólom v zápase poslal Slovan do vedenia. V záver stretnutia takmer vyrovnal Wanderson, ktorého strela minula Muchovu bránu o milimetre. Výborný druhý polčas sa snažil vyšperkovať striedajúci Štefánik, jeho gólovú šancu zblokovala obrana hostí na roh. V nadstavenom čase prišiel Podaného faul v pokutovom území. Smolov sa z jedenástky nemýlil, stanovil na konečných 3:3.

Ohlasy po zápase:

Dušan Tittel (tréner Slovana): „Naším zámerom bolo neinkasovať, stal sa však pravý opak. Dostali sme rýchly gól z penalty a vzápätí ďalší z prvej strely. Tento moment výrazne otriasol mužstvom, nebolo ľahké dostať sa z toho. Polčas sme dohrávali v zlom psychickom rozpoložení. Cez prestávku sme chlapcov povzbudzovali. Povedali sme si, že budeme hrať, akoby bol stav 0:0. Za výkon v druhom polčase si mužstvo zaslúži pochvalu. Dali sme tri góly, nastrelili brvno a mali aj ďalšie šance. Robo Vittek opäť dokázal, že je pán futbalista. Krasnodar má vysokú kvalitu. Paradoxne, pri veľkej ofenzívnej sile súpera sme len jeden z piatich gólov dostali z hry. V súčte oboch stretnutí bol súper lepší. Jeho postup je spravodlivý a ja mu gratulujem. Dnes sme si však zaslúžili vyhrať.“

Oleg Kononov (tréner Krasnodaru): „Futbal sa hrá na góly. My sme dnes dali tri, čo nám stačilo na postup. S tým sme spokojní, inak si ale budeme mať čo rozobrať. V druhom polčase sme hrali zle, spravili sme veľa chýb. Slovan má kvalitné mužstvo a dokázal to využiť.“

One thought on “Ani tri Vittekove góly Slovanu na víťazstvo nestačili

• 7. augusta 2015 at 1:51

Tak za prvé kým budeme bezdomovci, nebudeme Slovan, resp. budeme jeho odvar, takže ďalšie riadky ani nie sú podstatné.
    Dnes sa ukázalo, že hrať sa dá, ale takisto sa ukázalo, že niektorí hráči na túto triedu ako Krasnodar nemajú z rôznych dôvodov.
    Gorosito – jemu snáď prepína v posledných týždňoch, uvidíme čo na to Tittel
    Hudák je zatiaľ maximálne ligový hráč, ale je mladý ešte
    Kubík – toto nepochopím nevidel som ho hrať dobrý zápas za nás, dnes v prvom polčase Vittek viedol také dve polobrejkové akcie a Kubík mu nestíhal dobehnúť do 16ky, vlastne tam dokráčal až po akcii hoci to mal najbližšie.
    Viacero hráčom sa nedalo niečo extra vyčítať, ale kvalitu ako Krasnodar nemajú. A nemáme ju ani v trénerovi, všetko na Milinkoviča ten sa môže aj posrať. Jasné, že aj on spraví chyby, ale vie vymyslieť akcie, či finálku, priame kopy fantastické dlhodobo.
    Vittek nepotrebuje komentár nech mu to strieľa. Mucha opäť výborne, Saláta detto je istota. Ani Podaný nevyzerá najhoršie zatiaľ.
    Čo sa týka účasti SVK tímov v skupinovej fáze sa ešte nikdy nestalo, že by sa kvalifikoval tím, ktorý by štartoval v predkole EP a nie LM, práve LM je najväčšia šanca ako preraziť, inak pri našich klubových koeficientoch to musí byť riadna zhoda pozitívnych okolností, ktorá sa doteraz ešte nestala.