Aukcia dresov Slovana

Vzhľadom na aktuálnu situáciu HC SLOVAN Bratislava pripravil v spolupráci so svojím ticketingovým partnerom Ticketportal elektronickú aukciu hraných dresov zo sezóny 2019/20. 

Táto náročná situácia naprieč športom po celom svete dramaticky zasiahla aj HC SLOVAN Bratislava a výnimkou nie sú ani detské a mládežnícke kategórie klubu. Ten sa preto rozhodol poskytnúť do dražby cenné hrané dresy A mužstva z predčasne ukončenej sezóny a ich výťažkom podporiť mládežnícke kategórie a pomôcť zabezpečiť ich bežný chod aj po návrate do normálneho tréningového procesu. Vyvolávacia cena každého dresu je stanovená na 100 eur, čo je približne výrobná cena.

Fanúšikovia HC SLOVAN Bratislava sa od utorka 7. apríla 2020 do štvrtka 30. apríla 2020 do 20:00 h môžu zapojiť do atraktívnej dražby dresov zo sezóny 2019/20

Primárne pôjde o retro dresy, v ktorých belasí odohrali 30. decembra 2019 domáci duel s HK Nitra a mali v nich nastúpiť ešte v záverečnom stretnutí nadstavby doma proti Popradu (15. marca), ktorý sa však pre známe okolnosti okolo šíriaceho sa koronavírusu už neuskutočnil. Keďže v spomínanom predsilvestrovskom zápase viacerí hráči zo zdravotných dôvodov nemohli nastúpiť, klub pridáva do dražby tiež možnosť získať aj belasé dresy tých hráčov, ktorí vtedy neboli na súpiske, ale hrali v ďalších zápasoch po Novom roku. 

Fanúšikovia a zberatelia môžu vyberať spomedzi celkom 29 dresov, z ktorých je devätnásť tmavomodrých retro dresov. Nechýba medzi nimi kapitán #8 Michal Sersen, ďalší obrancovia #88 Andrej Meszároš a #3 Martin Štajnoch, tiež najproduktívnejší hráč súťaže #23 Jindřich Abdul, útočníci #25 Marek Viedenský, či #19 Milan Kytnár. 

Motív tretej sady dresov vychádza zo 70-tych a 80-tych rokov minulého storočia. V podobných dresoch odohrali hráči Slovana aj pamätnú sezónu pred 40 rokmi, v ktorej ako prvý klub zo Slovenska získali historický federálny majstrovský titul (1979).

Dres obsahuje tiež viaceré zaujímavé prvky ako nápis „My sme tu doma“ na vnútornej strane goliera, ktorý pochádza zo známej klubovej hymny od skupiny Karpina z roku 2007. Ďalšou špecialitou sú letopočty, v ktorých klub ziskal svojich deväť majstrovských titulov.

Brett Carson

Do dražby sa dostáva aj osem belasých hraných dresov. V týchto dresoch nastúpili hráči na domáce zápasy základnej časti po Novom roku. Záujemcovia sa môžu tešiť na populárne číslo #33 Barryho Brusta, dresy zahraničných posíl #77 Bretta Carsona, #39 Martina St. Pierra či #17 Joea Basarabu. 

Keďže tmavomodré retro dresy z 30.12. 2019 vzbudili okamžite po ich zverejnení pozitívny ohlas medzi fanúšikmi a zberateľmi, Slovan sa rozhodol ponúknuť ich v tohtosezónnej dražbe a aj takto pomôcť svojim hráčom, trénerom, deťom a zamestnancom v náročnom období.

Detail dražby dresov nájdete na špecializovanej webovej stránke, ktorá sa venuje tejto aukcii.

Pridaj komentár