Belasé v Banskej Bystrici nezaváhali

Futbalistky Slovana zviedli počas uplynulého víkendu náročný súboj, v ktorom pre nich bolo dôležité získať všetky tri body. V 9. kole I. ligy žien vycestovali na stredné Slovensko, kde si na štadióne Radvaň zmerali sily s domácou Banskou Bystricou. Išlo o súpera, ktorý sa v tejto sezóne prezentuje výrazne defenzívnou hrou. Svedčí o tom aj jeho skóre, ktoré bolo po ôsmich zápasoch 8:4. Banskobystričanky sa podľa očakávania sústredili takmer výlučne na obranu, podporenú výborným výkonom brankárky Patrície Chládekovej. Devätnásťročná rodáčka z Brezna podržala svoje družstvo viacerými výbornými zákrokmi a nebyť jej, mohli domáce prehrať aj vyšším rozdielom. Slovanistky sa hneď od začiatku dostávali do viacerých gólových šancí, ktoré však likvidovala spomínaná brankárka a nádherná strela Barbary Juríkovej z hranice šestnástky skončila len brvne. Belasé trpezlivo pokračovali vo svojej hre a jasnú hernú prevahu zužitkovali v 81. minúte, keď o ich tesnom víťazstve rozhodla jediným gólom zápasu Martina Šurnovská. V závere ešte mohla triumf okrášliť po úniku Sanja Starčevič, no mierila len do brankárky. Svoju premiéru v ženskom tíme Slovana si medzi žrďami odkrútila Dominika Rezeková, ktorá odchytala celý duel. Príliš zamestnaná však nebola, keď futbalistky Banskej Bystrice toho v ofenzíve veľa nepredviedli. Séria belasých bez inkasovaného gólu sa tak v lige i v pohári natiahla už na osem stretnutí.

SPORT LADIES CLUB BANSKÁ BYSTRICA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:1 (0:0)

Gól: 81. Šurnovská.

Zostava Slovana: Rezeková – Lacková, Juríková, Pribilová, Pračková – Hollá (K), Lukačiková (46. Kulová) – Kovaľová (62. Čahojová) – Šurnovská (88. Starčevič), Švecová (46. Tóthová), Jančová.

V následnom súboji junioriek slovanistky triumfovali 4:1. Hetrikom sa blysla Victoria Kaláberová a jeden gól zaznamenala Patrícia Gašparovičová. Belasé tak potvrdili svoju dominanciu v juniorskej lige, keď v ôsmich zápasoch nestratili ani bod a dosiahli skóre 42:3.

SPORT LADIES CLUB BANSKÁ BYSTRICA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 1:4 (1:2)

Góly: 39. Beťková – 7. P. Gašparovičová, 16., 65. a 75. Kaláberová.

Zostava Slovana: Belošicová – N. Kovácsová, D. Gašparovičová, Kratochvílová, Miniariková (49. Adamecká) – Ščasnárová, Pátková (65. Chlepková), Bednárová – Niňajová, P. Gašparovičová, Kaláberová.

Jesennú časť sezóny uzavrú naše ženy a juniorky v sobotu 12. novembra domácimi dohrávkami 1. kola proti Trenčianskym Tepliciam. Súboj žien sa začína o 11:00, juniorky majú úvodný výkop naplánovaný na 13:00.

Martin Masaryk, tréner Slovana: „Z hľadiska finálnej fázy to bol pre nás náročný zápas, takticky sme ho však zvládli veľmi dobre. Proti súperovi, ktorý za vyznačuje dobrou defenzívou, sme si vďaka správne zvolenej taktike dokázali vypracovať štyri až päť vyložených gólových šancí. Stretnutie sme mali vo svojich rukách a mohli sme ho rozhodnúť už oveľa skôr. Pre Slovan je to zaslúžené víťazstvo a dôležité tri body. Treba tiež vyzdvihnúť našu defenzívu, ktorá pracuje na vysokej úrovni. Súpera sme absolútne do ničoho nepustili, pričom sme výborne vyriešili aj obranné štandardné situácie. Je to už náš ôsmy duel bez inkasovaného gólu. Ide veľmi pozitívny a dôležitý štatistický údaj, ktorý je jedným z ukazovateľov vysokej hernej a taktickej kvality celého tímu. Dievčatá si za svoje nasadenie a aktivitu víťazstvo zaslúžili.“

Video jednej z mnohých šancí Slovana:

[Best_Wordpress_Gallery id=“46″ gal_title=“bb zeny“]

Autor článku a foto/video : Miroslav Vraník

Pridaj komentár