Slovan sa vytrápil s Dublinom, povinné víťazstvo napokon prišlo v oslabení

ŠK Slovan Bratislava – UC Dublin 1:0 (0:0)

ŽK: 21. Štefánik, 59. Saláta, 82. Priskin – 61. Langtry, 81. Muhall, 89. Leahy, 90.+ 1. Boyle

Divákov: 3050

ŠK Slovan: Mucha – Sekulič, Saláta, Gorosito, Podaný – Simovič (44. Hudák), Štefánik  – Milinkovič, Zreľák, Priskin (90.+ 3. Záhumenský) – Vittek (46. Kubík)

Dublin: Corbet – Leahy, Kouogun, Boyle, Langtry – O´Neill – Watts (85. Cannon), Benson – Mulhall, Swan, Doyle

Rozhodovali: L. Silagava – Z. Menteshashvili, Z. Pipia (všetci Gruzínsko)

Ofenzívne rozostavenie Slovana dávalo jasný signál, že jeho hráči chcú rozhodnúť o postupe už v úvodnom domácom zápase. Prvý strelecký pokus prišiel v siedmej minúte po dlhom aute Podaného, kedy sa do odrazenej lopty oprel Simovič, tá však letela vysoko nad. O tri minúty sa v sľubnej šanci ocitol Priskin, obrana hostí ho však v rozhodujúcej chvíli zablokovala. Veľký škrt do rozpočtu Slovana spôsobil nezmyselným faulom Gorosito v 28. minúte, kedy doslova skosil Doyla na polovici Írov a musel ísť predčasne pod sprchy. Prvá veľká šanca prišla paradoxne až po tejto situácii, kedy sa po prieniku Priskina dostala lopta na kopačku Zreľáka, ten však ľavačkou nemieril presne a brankár Corbet loptu skrotil. Štyri minúty pred koncom polčasu mali veľkú možnosť aj hostia, Benson vysunul Swana, ten prehodil aj vybiehajúceho Muchu, bránku však našťastie minul. Potom musel Dušan Tittel po prvýkrát nútene striedať, keď sa nezavinene porúčal k zemi Simovič kvôli svalovému zraneniu.

Druhý polčas začal prienikom po ľavej strane Podaný, trafil však iba bočnú sieť. Úporná, avšak neplodná snaha belasých pokračovala, gólovú šancu si však Slovan nedokázal vypracovať. V 64. minúte zahrozili hostia po protiútoku, Swan donútil Muchu k zákroku. Najväčšia šanca zápasu v jeho dovtedajšom priebehu prišla v 74. minúte, keď Priskin posunul v šestnástke loptu na Kubíka, ten ale trafil iba do brankára Corbeta. O štyri minúty neskôr Milinkovičov rohový kop odvracal stopér hostí tesne spred bránkovej čiary, odrazenú loptu napálil Kubík nad brvno. Následný ďalší roh zakončil Saláta, írsky brankár mal opäť prácu. Vykúpenie napokon prišlo v 84. minúte. Po lobe Milinkoviča priťukol hlavou Podaný loptu Zreľákovi a útočník belasých volejom napálil loptu do siete aj za prispenia Boylovej ruky. Slovan si tak do odvety v Írsku povezie najtesnejší náskok. Tá je na programe už o týždeň 23. júla.

Dušan Tittel, tréner Slovana: „Vzhľadom na vývoj zápasu je pre nás výsledok 1:0 dobrý. Dôležité je, že sme neinkasovali. Zápas ovplyvnil faul Gorosita, ktorý bol zbytočný, červená karta však mala podľa mňa padnúť aj na druhej strane. V odvete musíme ukázať lepší výkon.“