Tri body pre Slovan zariadil trojgólový Jeglič (VIDEO)

Avtomobilist Jekaterinburg – HC Slovan Bratislava 1:4 (1:1, 0:2. 0:1)

Góly: 16. Koukal – 12. Cheechoo (Taffe, Smoleňák), 28. Jeglič (Švarný, Plastino), 39. Jeglič (Nedorost), 60. Jeglič

Avtomobilist Jekaterinburg: Ustinskij (Sochatskij) – Kivistö, Ščitov, Andersen, D. Megalinskij, Vasilevskij, Timašov, Žuravľov – Golyšev, Tičar, Simakov – Garejev, Koukal, Michnov – Česalin, Torčeňuk, Moňa – Romanov, Volkov, Alexejev – Mingalejev

HC Slovan Bratislava: Pogge (Brust) – F. Novák, Meszároš, Plastino, Švarný, Starosta, Ďaloga – Smoleňák, Taffe , Cheechoo – Nedorost, Jeglič, Šťastný – Valský, Zigo, Kopecký – M. Hlinka, Chipchura, Lušňák – Vopelka

Rozhodca: Vasiliev, Hofman – Gordenko, Tomilov.  Vylúčenia 4:8, Využitie 1:2

Prvá časť úvodnej tretiny veľa vzruchu nepriniesla. Slovan bol nebezpečnejším mužstvom,  v dvoch šanciach sa ocitol Lušňák. Na druhej strane preveril Poggeho pozornosť Torčeňuk. V polovici prvej tretiny sa v oslabení do šance dostal Smoleňák, ktorému strelu v poslednej chvíli zblokoval Kivistö. O pár minút na to sa belasí po spolupráci prvej útočnej formácie ujali vedenia, Cheechoov gól musel po dlhšej konzultácii odobriť až video rozhodca. Šance prichádzali na oboch stranách, aby domáci Koukalom využili presilovku o dvoch hráčov. Slovanu mohol prinavrátiť vedenie Taffe, ktorý sa dostal až pred  Ustinskijkého. Vo výbornej šanci neuspel ani Nedorost. V samom závere prvej časti zmaril Tičarovi nájazd Pogge.

Úvod druhej časti patril domácim, ti svojou aktívnou hrou zaskočili Slovan. Koukal ani Golyšev svoje dobré šance nevyužili. Pogge vyriešil viacero šancí domácich, aby Slovan vo svojej presilovke zvýšil na 1:2. Strelou z prvej sa presadil Jeglič.  Domáci mali viac z hry, neuspeli ani v dvoch po sebe idúcich presilovkách. Naopak bol to Slovan, ktorý bol vo svojej tretej početnej výhode úspešný. Po Nedorostovej aktivite puk na trikrát za Ustinskijského pretlačil Jeglič 1:3.

V úvode tretej časti mohol pridať štvrtý gól Chipchura, toho pekne našiel Nedorost. Slovan dobre vykrýval stredné pásmo, držal si svoj dvojgólový náskok. Ten si ustrážil aj ďalšie dve presilovky domácich. Keď neuspel po Tičarovej prihrávke Golyšev, rozhodnúť mohol z brejku Smoleňák, ktorého do šance poslal Taffe. Keď sa domáci rozhodli hrať vabank, svoj tretí gól v zápase do prázdnej brány pridal Jeglič.