Belasé krok od titulu

BK Slovan B – BK ZŠ Zvolen 59:51 (22:17, 10:7. 20:11, 7:17)

V treťom finálovom zápase prvej ligy žien a junioriek diváci sledovali rušný basketbal. Do zápasu lepšie vstúpili domáce hráčky, ktoré po dvoch minútach viedli 4:1. V tretej minúte sa stav otočil, Zvolen  zlepšil koncovku, aby vyhrával 9:6. Belasé sa šnúrou troch rýchlych kontier dostali opätovne do vedenia. V 7. minúte vyhrávali 12:9. Záver prvej  štvrtine patril Nikole Turzákovej, ktorá úspešnou trojkou poslala Slovan do vedenia o päť bodov – 22:17.

V druhej štvrtine sa dlho skóre v zápase nemenilo. Diváci sledovali viacero nepresných zakončení na oboch stranách. Až v 14. minúte zvýšila po trestnom hode Zarevúcka na 23:17. Trestné hody Slovanistkám v zápase nešli. Viaceré hráčky dokázali premeniť iba jeden z dvoch pokusov. Slovan dnes doplácal aj nepresnú streľbu z pod koša, svoje výborné šance nedokázal úspešne zakončiť. Výsledkom je iba desať bodov zo strany Slovan v druhej štvrtine.

Po prestávke sa Slovan začal presadzovať po oboma košmi, čím začal navyšovať svoj náskok.V 25. minúte viedli po trojke Stelly Tarkovičovej  43:32, zdalo sa, že zápas vyhrajú vyšším bodovým rozdielom. Zvolenu úplne odišla streľba, Slovan pridával jeden kôš za druhým, aby 29. minúte viedol o 20 bodov 52:32.  Záver štvrtiny uzavrel Zvolen trojkou v posledných sekundách hry, znížil tak na 52:35.

Štvrtá štvrtina patrila Zvolenu. Jeho hráčky sa šnúrou deviatich bodov pripomenuli Slovanu. Ten bodov mlčal až do 35 minúty, kedy Marcová  zvýšila na 54:44. V 37. minúte belasé viedli 58:46. V závere zápas kontrolovali, tréner Rakočević musel počas záverečného oddychového času svojim hráčkam dohovárať. Z jasného zápasu si Slovan odnáša dôležité víťazstvo 59:51. O víťazovi prvej ligy žien a junioriek sa rozhodne v nedeľu o 11.00.

Najlepšou strelkyňou Slovana bola so 21. bodmi Lenka Slezáriková.

Ohlasy po zápase:

Danilo Rakočević – tréner BK Slovan B:

„Gratulujem svojim hráčkam k víťazstvu. Najdôležitejšie je, že sme  zápas vyhrali . Mrzí nás, že sa nám nepodarilo vyhrať vyšším bodovým rozdielom. V nedeľu nás čaká najdôležitejší zápas v sezóne, ktorý rozhodne o majstrovi. Verím, že uspejeme. Osobne som nespokojný s výkonom v poslednej štvrtine, ktorú sme vysoko prehrali.“

Stella Tarkovičová  – hráčka BK Slovan B :

„Zápas sme dobre začali, snažili sme hrať poctivo pod oboma košmi. Škoda, že nám nevyšla posledná štvrtina, kde sa Zvolen chytil šnúrou viacerých košov .“