Pät postrehov zo zápasu s ViOnom Zlaté Moravce

Po víťazstve Slovana pod Dubňom, sa belasí v anglickom počasí predstavili doma proti ViOnu Zlaté Moravce. Očakávali sme, že Slovan potvrdí svoju zlepšenú formu, poradí si s ViOnom rozdielom triedy. Podobne ako s Banskou Bystricou zvíťazil najtesnejším rozdielom 1:0.

Hra na jednu bránu

V zápase hranom na ťažkom teréne sme boli svedkami súboja, v ktorom Dávid porazil Goliáša. Aj keď iba o jediný gól, ale predsa. Od prvej minúty boli belasí nasťahovaní na polovici súpera, od úvodu dobíjali bránu Zlatých Moraviec. Horší terén viac vyhovoval súperovi, ktorý zachytával útoky Slovana v strede ihriska. Svoje dobíjanie belasí zúročili v 54. minúte, kedy dobrú Oršulovu prácu zúžitkoval na gól Karol Mészaros. Hra na jednu bránu sa Slovanu takmer vypomstila, nepridal druhý poisťovací gól, vďaka Pernišovi v zápase neinkasoval.

Milinkovičova a Soumahova absencia

Do zápasu  pre zranenie nezasiahol sedem gólový strelec Slovana Marko Milinkovič. Jeho neúčasť v zápase bola citeľná. V ostatných zápasoch patril k najlepším a najnebezpečnejším hráčom Slovana. V strede zálohy ho nahradil Samuel Štefánik, ktorého kreativita a ťah na bránu v zápase Marka nenahradili.  V 28. minúte musel zo zápasu pre zranenie odstúpiť Seydouba Soumah. Osem gólový strelec hýril v strede ihriska aktivitou, presadzoval sa v osobných súbojoch jeden na jedného. Lester Peltier, ktorý Soumaha vystriedal,  v zálohe tak kreatívny nebol, okrem jedného centru na Zreľáka ho nebolo v zápase vidieť.

Mészárosova strelecká forma

Karol Mészaros, patrí k mladým hráčom, ktorí si svojimi výkonmi vypýtal miesto v základnej zostave Slovana. Na jar strelecky ožil, do zápasu s ViOnom mal na svojom konte päť fotunaligových gólov, proti Zlatým Moravciam pridal už svoj šiesty. V zápase mohol byť dvoj-gólovým hrdinom, ale v samom závere jeho strelu zablokoval obranca súpera. Aj vďaka Mészárosovej forme sa Slovanu darí, dokázal vyhrať piaty zápas za sebou. Presadil sa aj v pohárovom zápase s Nitrou.

DSC_7985

Pernišova vychytaná nula

ŠK Slovan má vo svojom kádri dvoch vyrovnaných brankárov. V Žiline dostal dôveru Dušan Perniš, ktorý doviedol belasých k trom bodom. Ako nám v jednom z našich rozhovorov Martin Krnáč  potvrdil, brankársku jednotku Slovan nemá. Dalo sa čakať, že opätovnú dôveru v zápase so Zlatými Moravcami dostane Dušan Perniš. V prvom polčase prácu nemal. V 46. minúte musel byť v pohotovosti, keď zabránil Orávikovi ku skórovaniu. Perniš zachránil belasých od pohromy v závere zápasu. Svojim reflexívnym zásahom nedovolil súperovi vyrovnať na 1:1. Slovanu sa takéto zahrávanie s ohňom nemusí v budúcnu vyplatiť.

Upršaná sobota

V Bratislave od rána pršalo. Tento fakt sa veľkou mierou podpísal nad najslabšou návštevou na zápasoch Slovana v sezóne. Na Zlaté Moravce bolo zvedavých 485 divákov. Doposiaľ najmenej fanúšikov na Pasienky zavítalo v dohrávaom 10.kole – 635, zhodou okolností boli súperom Slovana Zlaté Moravce. Po dlhšom čase, vinou zranenia sa do zostavy ako striedajúci hráč vrátil František Kubík. Postavil sa na svoj ľavý kraj zálohy, odkiaľ pripravoval svojim spoluhráčom šance. Na ťažkom teréne sa gólov nepresadil, do štatistík si zapísal žltú kartu. Domáci hlásateľ poďakoval prítomným divákom za návštevu, pozval ich na domáci zápas Slovana v prvom predkole Európskej ligy.