Belasé zastúpenie v reprezentačnom tíme

Na aktuálnom prípravnom zraze slovenskej ženskej futbalovej reprezentácie figurujú až štyri hráčky Slovana Bratislava. Toto číslo rozhodne stojí za povšimnutie, veď národný výber je dlhodobo tvorený takmer výlučne futbalistkami pôsobiacimi v zahraničných súťažiach. Dôveru trénera Petra Kopúňa dostali brankárka Dominika Rezeková, stopérske duo Monika Bytčanková, Viktória Čeriová a útočníčka Kristína Tipulová.

V sobotňajšom bezgólovom meraní síl s Mexičankami v rakúskom Wiener Neudorfe absolvovala celý duel Viktória Čeriová, pre ktorú to bol premiérový štart za ženskú reprezentáciu. Ak nepočítame minuloročný júlový zraz, týkajúci sa hráčok druhej výkonnostnej kategórie, tak prvýkrát atmosféru reprezentačného „áčka“ zažíva Kristína Tipulová. Úplne inou štatistkou sa už môžu pochváliť skúsená exslovanistka z francúzskeho Montpellieru Dominika Škorvánková s Alexandrou Bíróovou, veď pre obe bol zápas proti Mexiku jubilejným stým v národnom drese.

Tým sa však výpočet žien spätých s najslávnejším slovenským klubom nekončí, veď ešte v predchádzajúcej sezóne v Slovane pôsobili Victoria Kaláberová či Timea Feketevíziová. Navyše v minulosti v Slovane vyrastalo, alebo aspoň určitý čas hralo, ďalších päť členiek kádra, vrátane dvoch najlepších futbalistiek našej krajiny Dominiky Škorvánkovej a Márie Korenčiovej.

Slovenky ešte zajtra (13. apríla) o 11:30 nastúpia v Čateži proti domácej reprezentácii Slovinska a my sme zvedaví, ktoré z našich hráčok dostanú príležitosť.

FOTO: fb ŠK Slovan Bratislava ženy

Pridaj komentár