Belasí sa rozbiehajú, Jokerit porazili po prvýkrát v sezóne (FOTO+VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Jokerit Helsinki 6:2 (2:0,2:2,2:0)

Góly: 1. Jeglič, 7. Netík (Tičar), 27. Starosta (Tičar), 36. Bartovič (Vondrka, Baranka), 56. Vondrka, 60. Nedorost – 24. Gunderson (Altonen, Kapanen), 30. Mäki

Rozhodovali:  Buturlin, Jeřábek – Balodis, Šichanov. Vylúčenia: 6:3. Presilovky: 1:1. Divákov: 9058.

HC Slovan Bratislava: Janus (LeNeveu) – Starosta, Sersen, Baranka, Brejčák, Sigalet, Štajnoch, Luža – Jeglič, Tičar, Netík – Vondrka, Nedorost, Bartovič – Hudáček, Murley, Ölvecký – Šťastný, Surový, Kudrna.

Jokerit Helsinki:  Helenius  (Karlsson) – Väänänen, Jaakola, Ohtamää, Lajunen, Peltola, Gunderson, – Hagman, Kapanen, Aaltonen – Huhtala, Wirtanen, Sallinen – Omark, Koukal, Moses – Mäki, Hahl, Rita.

Slovan mal výborný úvod. Jeglič sa po Janusom vyrazení puku dostal do nájazdu už po 46 sekundách a fínskeho brankára „vymiešal“ ako cesto – 1:0. Fínov tento rýchly gól zaskočil, po štyroch minútach vyslal ďalšiu nebezpečnú strelu na Heleniusa Ölvecký. V siedmej minúte vypichol Tičar puk protihráčovi v jeho vlastnom obrannom pásme, „nabil“ pred bránkou stojacemu Netíkovi, ktorý ho upratal do siete po druhýkrát. V 10. minúte hral Jokerit vyše minúty presilovku piatich proti trom, pred Janusom to zaváňalo gólom niekoľkokrát, s brankárom Slovana hrala aj konštrukcia bránky. Hostia však túto veľkú príležitosť nevyužili a vzápätí hrali presilovku aj belasí. Ani tentokrát sa však skóre nemenilo. Janus sa v 16. minúte vyznamenal po dorážke Huhtalu, ktorý po nebebezpečnej strele Wirtanena mieril iba do jeho hrude. Rovnaký zákrok predviedol aj v závere tretiny po strele Salinena.

Fíni sa na dostrel dostali už po troch minútach prostrednej časti hry. Gunderson využil vylúčenie Sersena a Slovan už viedol iba o gól. Domáci však vrátili hosťom požičané už po troch minútach. Starosta sa v presilovke výborne zorientoval pred bránkou v presilovke a vrátil Slovanu dvojgólový náskok. Netrvalo však dlho a Jokerit sa šťastným zásahom vrátil opäť do hry. Po zásahu Mäkiho sa ešte arbitri radili s videorozhodcom, gól však platil. Strela fínskeho útočníka sa totiž odrazila do bránky od korčule Sigaleta. Jokerit hral po tomto góle ďalšiu presilovku, Janus zachránil Slovan po teči Ohtamu. Slušne zaplnené hľadisko v Slovnaft aréne opäť rozjasal päť minút pred koncom Bartovič. Kapitán Slovana nie veľmi prudkou strelou prekvapil Heleniusa po štrvtýkrát a opäť to bolo o dva góly.

Fíni nastúpili do tretej tretiny s cieľom čo najskôr vyrovnať. Blízko ku gólu mal Aaltonen v 45. minúte, Janus bol však opäť v pozore. Fíni hrozili aj naďalej, ďalšie šance prišli v presilovke osem minút pred koncom, obrana Slovana však stála na pevných nohách. Pri hre 4 na 4 v poslednej päťminútovke mohol Slovan definitívne rozhodnúť. Starostovu bombu od modrej vyrazil Helenius iba pred seba, Štajnoch však z dorážky mieril opäť iba do gólmana. Všetko ale vzápätí napravil Vondrka. Ten sa dostal do úniku po ľavej strane a hoci faulovaný, svoj blafák umiestnil do siete po piatykrát. To však ešte nebolo všetko, 46 sekúnd pred koncom po skrumáži strelil Nedorost šiesty gól. Slovan tak po najlepšom výkone sezóny na domácom ihrisku porazil Jokerit 6:2.

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Som hrdý na chalanov. Hrali sme dobre vo všetkých troch tretinách. Bol to jeden z našich najlepších zápasov. Teší ma aj to, ako sme hrali s pukom, že sme ho zbytočne nezahadzovali. Dôležité je aj to, že sme stále v hre o play-off.“