Říha spokojný len s dvomi tretinami, Lužu poslal do Banskej Bystrice

Drámu ako z pera nejakého slávneho režiséra zažili diváci v zápase Slovana s Čerepovcom. Belasí viedli po góle Meszároša, no hostia nielenže vyrovnali, ale neskôr po hrubej chybe obrany išli do vedenia. Pred treťou tretinou tak na hráčov v modrých dresoch čakala neľahká úloha, ktorú napokon zvládli. „Vedeli sme, že Čerepovec disponuje disciplinovaným tímom, ktorý dostáva málo gólov. V prvej tretine sme hrali to, čo sme chceli, no nedali sme viac gólov. V druhej časti sme od toho upustili. V tretej to bolo vabank, no chlapci zase hrali to, čo sme od nich chceli. Som veľmi rád, že nám koncovka duelu vyšla,“ povedal po zápase tréner Miloš Říha. Jeho náprotivok Alexander Guľavcev kontroval: „Nehrali sme zle, najmä druhá tretina bola z našej strany kvalitná. V tretej sme mohli rozhodnúť, no nepremenili sme šance a tak sa to podarilo domácim. Bol to kvalitný zápas.“

Hviezdou zápasu bol okrem Jonathana Cheechooa, ktorý celú drámu rozhodol aj Andrej Šťastný. Ten bol na ľade pri všetkých góloch Slovana. „Veľká vďaka za tieto tri body. Zápas sa vyvíjal dobre a viedli sme, no dostali sme hlúpe góly. Ja sám som mal šancu, ktorú som nepremenil. Je úplne jedno, kto rozhodol, dôležité sú tri body. Po druhej tretine sme si povedali čo chceme hrať a vyšlo to,“ povedal po zápase spokojný útočník.

Do zápasu nenastúpili Luža a Skalický a počas zápasu sa k nám dostala informácia, že vedenie klubu poslalo obrancu Lužu na mesiac do tipsportligovej Banskej Bystrice.

Pridaj komentár