BK Slovan Bratislava vs. Piešťanské Čajky 41:80 (9:27, 8:23, 14:20, 9:11) (FOTO)

V druhom kole narazili basketbalistky Slovana na zdatného súpera z Piešťan. Od prvej minúty mali hosťujúce hráčky hru pod kontrolou. Slovanistky boli nervózne, čo sa odzrkadlilo aj na výške skóre. Po dvoch minútach prehrávali 0:9! Piešťanským hráčkam v prvej štvrtine vychádzala streľba, skóre narastalo v ich prospech. Koncom prvej štvrtiny domáce trojkou znížili z  hrozivých 4:21 na 7:23. Prvú časť napokon prehrali 9:27. Slovanistky sa pokúšali o častú streľbu z poza trojkového oblúka, ale dnes im to tam nepadalo.  Hostky výborne bránili, aktívne napádali domáce, ktoré museli často zakončovať pod tlakom. Podobne ako v prvej časti ani v tej druhej sa nepodarilo Slovanistkám zlepšiť efektivitu, čo súper po brejkoch trestal, aby polčas vyhral 50:17.

Druhý polčas začali belasé šnúrou piatich bodov, súper ale zlepšil pohyb a odskočil v 25. minúte na 22:64, domáci tréner si následne zobral time-out. Hra trošku upadla, pribudlo viac nepresností na oboch stranách. Slovanistkám dnes chýbal pokoj v koncovke, zbytočne dlho držali loptu, chýbala rýchlejšia a presná rozohrávka. Čajky, ale dobre bránili a nedovoľovali belasým zakončovať, tie to dnes skúšali hlavne za tri body, ich úspešnosť bolo nízka. Iba 2/22 padli do koša. Piešťanky premenili 50% svojich pokusov 5/10! V záverečnej štvrtine dali obaja tréneri priestor hráčkam z lavičky. Súper hral čo potreboval, stretnutie sa dohrávalo.  Ani úspešnosť v streľbe za dva body dnes nebola na domácej strane vysoká, belasé premenili iba 13 pokusov z 43. Skúsené Čajky naopak až 30 z 52. Aj napriek prehre treba vyzdvihnúť dobrú atmosféru na ľavičke belasých. Dievčatá sa neustále povzbudzovali, zápas nevypustili.

Najlepšou strelkyňou belasých bola s 10 bodmi Alexandra Riecka, Piešťany najviac bodov dala Romana Stehlíková 24.

Hlas trénera Rakočeviča po zápase:

V prvom rade rozhodla kvalita na strane súpera. Piešťany skončili v ostatnom roku na výbornom treťom mieste. Ich kľúčové hráčky dnes ťahali svoj tím. Nám nevyšiel úvod zápasu, hráčky boli nervózne, rýchlo sme prehrávali o 9 bodov. Chceli sme hrať ako proti Šamorínu, ale nevyšlo nám to. Nemáme toľko skúsených hráčiek, to dnes rozhodlo. V zápase sme dali priestor všetkým dievčatám, okrem Dulovej, ktorá mala zdravotné problémy. V  sobotu nás čaká silný Ružomberok, pokúsime sa prekvapiť.

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“61″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“BK Slovan vs Piestany“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

9-27 8-23 14-20 9-11