BK Slovan s výhrou z pod Tatier

BAM Poprad – BK Slovan Bratislava  56:60  (13:12, 21:13, 9:16, 13:19)

BK Slovan sa po nečakanej domácej prehre s Cassoviou Košice v sobotu predstavil na palubovke Popradu. BAM je priamy súboj belasých v boji o piatu priečku, preto výsledok z tohto stretnutia bol veľmi dôležitý v boji o piatu priečku pred play-off.  Po vyrovnanej prvej časti, uskočili domáce hráčky Slovanu na polčasových 34:25. Belasým vyšiel po prestávke vstup do druhého polčasu. šnúrou bodov sa postupne na Popradčanky dotiahli, aby sa im podarilo v záverečnej štvrtine skóre otočiť.  V zápase rozhodoval každý detail, každá stratená lopta bola pre súpera osudnou. Domácim vychádzala streľba za tri body, keď boli úspešné  šesťkrát. Slovan premenil iba dve trojky. Naopak, Slovanistky bol úspešnejšie v streľbe za dva body, proporcionálne si v stretnutí body podelili. Slovanu sa v jeho novodobej histórii (od roku 2006) podarilo prvýkrát pod Tatrami vyhrať!  Najbližšie privíta v sobotu 30.1. o 19.00 v Dome Športu Šamorín.

Najlepšiou strelkyňou Popradu bola s 14 bodmi Katarína Petríková.  Na strane Slovana sa najviac darilo s 14 bodmi Žofii Zarevúckej.