Boli to diskutabilné momenty, hovorí Ján Pardavý

Druhý štvrťfinálový zápas medzi Slovanom a Michalovcami sa rozhodol až v predĺžení. Gól, ktorý museli rozhodcovia potvrdiť až po druhom vzhliadnutí videozáznamu, vyvolal po zápase veľa otázok. A to nielen pri posudzovaní regulérnosti gólu Michaloviec v predĺžení. Séria pokračuje v Michalovciach v utorok a v stredu.

„Je ťažké stráviť takúto prehru po takom procese, ktorý prebiehal po víťaznom góle Michaloviec. Ja by som nikdy nechcel vyhrať zápas takto, alebo jednoducho keď nebola vysoká hokejka tak nebola. Len ma nahnevalo, že sa to dvakrát menilo. Ale celkovo priebeh zápasu až na desiatich minút v druhej tretine, keď bolo momentum na strane Michaloviec, tak náš výkon bol dobrý. Bol to súboj našich hráčov s brankárom Michaloviec, nám zlyhala efektivita. Ale súper bol nebezpečný, to samozrejme najmä presilových hrách a v brejkových situáciách. My sa potrebujeme ešte viac tlačiť do bránky, dať škaredé góly tak, ako sa nám to podarilo aj v prvom zápase. V predĺžení sme trikrát nastrelili žŕdku, ale to je jednoducho play off. Tiež zvraty v zápasoch a rozhodnutia prinášajú emócie. My musíme akceptovať túto prehru a pripraviť sa na zápasy v Michalovciach,“ začal svoje hodnotenie zápasu tréner Slovana Ján Pardavý, z ktorého vyžarovalo sklamanie, rozladila ho najmä situácia po rozhodujúcom góle v zápase. Ten padol v siedmej minúte predĺženia, po strele Petra Galamboš, no pred bránkou stojaci Suja mal hokejku vysoko. Zábery však ukázali, že sa puku nedotkol. Arbitri však gól neuznali a po sťažnostiach striedačky Michaloviec si išli pozrieť záznam ešte raz. A svoj verdikt následne správne opravili. „Komunikácia neprebehla žiadna. Tím, že v poslednej minúte nemáme možnosť na challenge to bolo to na rozhodnutí videorozhodcu. My sme na našich skrínoch pozreli, že asi tam bola vysoká hokejka, ale nemáme tie pohľady, ako majú rozhodcovia. Takže sme boli spokojní s tím ako rozhodli, no nakoniec som bol prekvapený s tým, čo sa udialo, že znova sa šli pozrieť. Ale hovorím, ak to tak je a bola tam vysoká hokejka, tak žiaľ,“ povedal Pardavý, ktorý poukázal aj na ďalšie sporné okamihy z tohto zápasu. Upozornil na situácia pri góle hostí na 1:1, ktorý zaznamenal Vašaš. Útočník Michaloviec bol predtým terčom zákroku slovanistu Dukea, po ktorom išiel Kanaďan predčasne do kabíny s trestom v hre. „Bol to sporný moment. Bol to ´face to face´ zákrok. Neviem, či mu trafil hlavu, ale Vašaš najskôr zostal na ľade a napokon dohral. Pri góle na 1:1 bolo porušené pravidlo o vhadzovaní, ale na to musíme zabudnúť. Aj arbitri robia chyby. Ale toto sú tie sporné momenty v play off, stáva sa to.“

Tréner hostí Peter Kúdelka celú situáciu videl takto: „Ja som sa pýtal na striedačke hráčov, či sa niekto dotkol puku vysokou hokejkou a Kubo Suja mi povedal, že určite nie. Rozhodca mi oznámil, že bolo jasne vidieť, že sa dotkol, no potom sa išli pozrieť ešte raz a my sme sa mohli tešiť. My sme spokojní s naším víťazstvom. Po piatkovom zápase sme si definovali nejaké chyby a náš herný štýl, ktorým sme chceli eliminovať nátlakovú hru súpera a ďalšie veci, ktoré vyplynuli do gólových šancí v prvom zápase. To sa nám myslím podarilo a boli sme v druhom zápase vyrovnaným súperom. Odohrali sme solídny zápas s výborným družstvom, škoda niektorých pasáží najmä v druhej tretine, kedy nás Slovan zavrel, ale napriek tomu si myslím, že sme podali dobrý bojovný a kolektívny výkon a na záver sme rozhodli gólom v predĺžení. Takže sme šťastní a tešíme sa na domáce zápasy.“