Po domácich zápasoch je stav 1:1

V piatok a v sobotu vstúpil do vyraďovacej časti aj bratislavský Slovan. Ten si na svojho súpera musel počkať do poslednej chvíle, keďže séria medzi Duklou Trenčín a Duklou Michalovce sa natiahla na päť zápas. Súperom belasých sú Michalovce, s ktorými Slovan v základnej časti prehral tri zápasy zo štyroch. Pred úvodným buly vedenie mužstva pogratulovalo k 50. výročiu bývalému útočníkovi Slovana Michalovi Hreusovi, odovzdalo mu na pamiatku dres so symbolickým číslom 50. Prvý zápas priniesol pre fanúšikov Slovana drámu až do konca, keď Slovan v zápase dvakrát prehrával, napokon oduševneným výkonom súpera zlomil v závere tretej tretiny. K najlepším hráčom zápasu patril center elitnej formácie Brant Harris, ktorý po krásnom sóle a najkrajšej akcii zápasu zaznamenal gól na 2:1, ten však vďaka challengu od strany trénera Michaloviec pre offside neplatil. „Nevšimol som si, že by bol offside, išiel som do koncovky, gól napokon neplatil. Hrali sme dobre, za náš výkon sme si zaslúžili výhru v prvom zápase, hoci sme po mojom neuznanom góle inkasovali, ukázal sa charakter tímu a vôľa po víťazstve, “ zhrnul svoje pocity krátko po zápas kanadský forvard. Gól Milana Kytnára na 2:2 spustil uragán, na ktorý súper už nenašiel odpoveď. „Najdôležitejšie pre nás bolo to, že sme boli trpezliví, mali veľa striel, šancí, verili sme, že sa nám podarí zápas otočiť. Je jedno, kto by dal ten druhý gól, celé sa to stupňovalo, a napokon vyvrcholilo do víťazného zápasu, „ povedal Milan Kytnár.

V druhom domácom zápase Slovan podľahol Michalovciam 2:3 po predĺžení. Bol to zápas, v ktorom rozhodli maličkosti, ktoré rozhodujú v play off a vo finále belasých stáli víťazstvo. Sám Tomáš Zigo si sypal popol na hlavu, keď pred gólom Michaloviec na 1:1 neuspel na vhadzovaní, z následnej akcii padol gól. Vyrovnávajúci gól na 2:2 prišiel pri powerplay hostí. Pecararo nešťastne vyhodil puk na zakázané uvoľnenie, a pri následnej hre bez brankára súper zaznamenal gól. V samotnom predĺžení belasí urazili šťastenu, keď až trikrát trafili konštrukciu brány Michaloviec, za čo prišiel trest. Gól Galamboša, ktorý video rozhodca najprv neuznal, ale po druhom preskúmaní napokon zmenil názor. Po jeho strele nik vysokou hokejkou puk netečoval, preto napokon gól platil. „Zápas rozhodol detail, ak rozhodcovia napokon videli, že sa puku nedotkol, tak platil. Ale zápas sa rozhodol inde, nastrelili sme tri tyčky v predĺžení, ubránili sme oslabenie, ale dostali smolný gól. Stav série je 1:1, musíme si tento zápas rozobrať. Ak prenesieme hru z prvého zápasu, či dobré úseky z tohto druhého. veríme, že tam uspejeme, “ verí v dobrý výsledok Samuel Takáč.