Budem sa snažiť, aby som v reprezentácii zostal aj naďalej, hovorí mladý brankár Slovana Martin Trnovský

Mladí hráči Slovana v kategórii U16 podávajú výborné výkony. V sezóne 2014/2015 získali titul v kategórii U15. Úvod novej sezóny začali víťazstvom 6:0 nad Dunajskou Stredou. V nominácii reprezentácie SR „16“ na kontrolný zraz v Senci v dňoch 17. – 19.8., kde mladých futbalistov čakajú okrem testov, pohovorov a regenerácie aj štyri tréningové jednotky je až pätica slovanistov. Konkrétne  brankár Martin Trnovský, Adam Čech, Denis Potoma, Bruno Čerňanský a Nicolas Pochylý.  Brankár belasých pred zrazom pre náš portál povedal:

V ostatnej sezóne ste získali titul, ako sa rodil?

„Začalo to veľmi ťažkou prípravou v lete. Tréner Gála bol a je prísny a náročný. Boli sme na dvoch sústredeniach. Tam sme trénovali trojfázovo. Asi táto príprava bola základom pre zisk titulu. Na jeseň sme sa rozbiehali pomalšie, ale po rovnako intenzívnej príprave v zime sme na jar vybojovali prvé miesto v tabuľke.“

Ktoré zápasy v ročníku boli kľúčové a najdôležitejšie z vašej strany?

„Boli to zápasy so Senicou a Trenčínom, pretože to boli naši najväčší konkurenti v boji o titul.“

V sezóne sa vám podarilo senzačne poraziť Šamorín 15:0, či Púchov dvakrát rozdielom dvoch tried  8:0 a 9:0. Aké to je pre brankára, keď v zápase nemá robotu?

„Bola to nuda. Možno bolo aj 10 zápasov, keď sme brankári nemali ani jednu strelu, ani center alebo roh.“ 

V rodine je brankárom váš brat Ondrej, ktorý svoju kariéru spojil s BCT Bratislava. Je to rodinná tradícia, alebo vás to od malička ťahalo do brány?

„Brat začal hrať futbal až v 15 rokoch. Ako malý chlapec som s ním chodil na zápasy a keď som ho videl chytať, tak asi tam sa mi to zapáčilo. S bratom si teraz robíme srandu, že on bol taká beta verzia brankára v rodine a ja už by som mal byť poriadny (úsmev)“.

Výkony zverencov trénera Vladimíra Gálu neunikli ani reprezentačným trénerom  hráčov  U16. Okrem vás dostali reprezentačnú pozvánku do výberu U16 viacerí Slovanisti, čo to pre vás znamená?

„Je to pre mňa veľká motivácia – tá najväčšia. Zároveň je to odmena za ťažké tréningy v sezóne. Budem všetko robiť pre to, aby som v reprezentácii zostal aj naďalej.“

nosaty

Aký vás čaká na zraze v Senci program?

„Je to kontrolný zraz, takže absolvujeme štyri tréningy, regeneráciu a mítingy.“

V Slovane pôsobí pri kormidlách rôznych mládežníckych kategóriách viacero bývalých Slovanistov. Sú pre mladých hráčov títo hráči vzormi? Spomenul by som Michala Demetera, Pala Sedláka, či Szilárda Németha. Šéftrénerom mládeže je Ondrej Krištofík.

„Asi nepoznám úplne všetkých bývalých hráčov Slovana, ktorí sú teraz trénermi, ale väčšinu áno. Nie nejak podrobne, lebo keď oni hrávali, tak som ešte futbal nesledoval tak podrobne , ale napríklad viem, že tréner Németh bol aj reprezentant a dlho hrával v Anglicku.“

Kto je vašim brankárskym vzorom?

„Manuel Neuer. V bráne je veľmi pokojný, má prehľad, dobre rozohráva, vybieha a má aj dobrý reflex.“

Ako ste pred novou sezónou oddychovali?

„Oddychu nebolo moc veľa. Bol som na dovolenke v Turecku. Bolo super. Denne som plával v mori a hral plážový volejbal.“

Novú sezónu ste začali výhrou nad Dunajskou Stredou 6:0. Cieľom tímu nie je nič iné ako obhajoba titulu. Aké sú vaše osobné ciele?

„Rozhodne obhajoba titulu. Chcel by som podávať také výkony, aby som sa udržal v reprezentácii a bojoval v nej o post jednotky.“

 

Foto archív Martin Trnovský a skslovan.com.

Pridaj komentár