Bývalý Slovanista Otočka bojuje o život

Bývalý futbalista Slovana Michal Otočka je po kolízii s vlakom vo veľmi vážnom stave a momentálne bojuje o život v nemocnici v Partizánskom. Celú nehodu vyšetruje polícia. „Vodič sa nepresvedčil o bezpečnosti prejazdu, nerešpektoval ani zvukové a svetelné znamenia, ktoré mu dával strojvodca. Vošiel do dráhy lokomotívy, ktorá ho zachytila a tlačila,“ povedala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová. Otočku tlačil vlak vyše sto metrov, futbalista bol po celý čas zakliesnený vo svojom vozidle.  

Nešťastný incident sa udial v nedeľu. Tridsaťročný útočník, v súčasnosti hráč účastníka V. ligy TJ Veľké Uherce, sa vracal zo zápasu s Podolím (5:0). Jeho auto však pri Pažiti v okrese Partizánske zachytil rýchlik a tlačil ho viac ako sto metrov. „Keď sa tá správa rozšírila, išli sme za Michalom do nemocnice, kde už bola najbližšia rodina aj spoluhráči. Veľmi ťažko sa mi hovorí, táto udalosť nás všetkých zasiahla. V pondelok sme sa zišli na ihrisku, nikomu nebolo do reči,“ uviedol pre stránku Západoslovenského futbalového zväzu prezident TJ Veľké Uherce Anton Laco a dodal: „Michal je veľký bojovník, všetci stojíme pri ňom. Ťahali sme šnúru štyroch víťazstiev, teraz sme si ale všetci uvedomili, kde sú skutočné hodnoty, o čom je život naozaj. Veríme, že Miško tento zápas vyhrá a vráti sa medzi nás.“

Michal Otočka pôsobil v Slovane v sezóne 2005/06 a okrem belasého dresu si na seba obliekol aj dresy Slavie Praha Trenčína, Prievidze, Topoľčian či rakúskeho Neusiedl am See.

Slovan Positive v týchto ťažkých chvíľach vyjadruje rodine Michala Otočku veľkú súdržnosť a verí, že svoj boj zvládne!

FOTO: TASR/Martin Baumann

Pridaj komentár