Hrať za Slovan extraligu? Prečo nie, hovorí Ľubomír Višňovský

Letnú prípravu na novú sezónu začal Ľubomír Višňovský na Slovensku. Nielen to. Okrem tvrdého tréningu si u doktora Vyletelku v Žiline chce dať do poriadku bolestivú záležitosť, ktoré majú na svedomí posunuté platničky. Práve tie spôsobovali „Višňovi“ patálie počas celej sezóny, ku ktorým sa neskôr pridal aj otras mozgu a v závere sezóny aj zranenie, ktoré mu nešetrným zákrokom spôsobil útočník Wilson z Washingtonu Capitals. Stalo sa tak v piatom zápase play-off. „Poľovali na mňa celý čas, dokonca sa tým ani netajili. Išli po nás aj s mojim kolegom z obrany, keďže sme nižších postáv. Bohužiaľ, podarilo sa im to,“ povedal Višňovský. Práve početné zranenia z tejto sezóny mu bránia v podpise nového kontraktu. „Mal som slušnú sezónu, ale bol som veľakrát zranený a aj agent mi povedal, že sa ma budú chcieť báť niektoré kluby podpísať. Ja by som mal podľa mňa už zmluvu podpísanú, ale práve tie zranenia sú mojou nevýhodou,“ myslí si.

V súvislosti s Višňovským sa objavila správa o jeho údajnom prestupe do EBEL ligy, s ktorou koketoval aj Slovan, konkrétne malo ísť o Klagenfurt. „Je pravda, že záujem z ich strany bol. Ale rozprávali sme sa iba na úrovni môjho prípadného záujmu, nič konkrétne sme nepreberali. Neviem ako vznikla táto informácia, ale na druhý deň po jej zverejnení mi telefonovali aj z klubu a pýtali si vysvetlenie. Volal mi aj generálny manažér Klagenfurtu a ospravedlnil sa mi za celé nedorozumenie,“ vysvetlila bývalá defenzívna ikona Slovana. 38-ročný rodák z Topoľčian momentálne rokuje s Islanders o novej zmluve, ale ak sa s klubom nedohodne, jeho kroky budú smerovať do Európy. „Islanders mi ponúkli zmluvu, ale zatiaľ sme sa nedohodli. KHL by som už kvôli cestovaniu hrať nechcel. Aj v NHL je toho dosť a to je oveľa jednoduchšie. Takže prvoradá je NHL a keď to nevyjde, tak pôjdem niekam do Európy,“ prezradil Višňovský. 

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Samozrejme sme sa jedného z najlepších hráčov akí kedy obliekali dres Slovana spýtali aj na návrat do svojho materského klubu. Svojou odpoveďou potešil nejedného belasého fanúšika: „Slovan je moja srdcovka a mám na neho krásne spomienky. Extraligu by som si v jeho drese ešte rád zahral, ako som povedal, KHL by som už kvôli cestovaniu hrať nechcel. Viem si predstaviť hrať za Slovan v jeho drese, teraz však chcem ešte skúsiť NHL. V poslednom roku ma to v New Yorku veľmi bavilo, mal som celkom slušnú sezónu.“ Vzápätí sa však vyjadril aj k momentálnej situácii, ktorá v jeho srdcovom klube vládne. „Nie je mi jedno, v akej je Slovan situácii. Hlavne myslím na hráčov, ktorí nevedia, čo bude a nemajú viac ako päť mesiacov výplaty. Nie je sranda, keď nemá niektorý hráč našetrené a musí platiť rôzne účty, lízingy a podobne. Taktiež to nie je fér ani voči fanúšikom. Je to momentálne veľmi smutné.“

Okrem návratu do Slovana sa Ľubomír Višňovský vyjadril aj k ponuke obliecť si na seba reprezentačný dres, keďže s národným tímom sa už rozlúčil. Aj v tomto prípade z jeho úst vyšla pozitívna odpoveď: „Ja som chcel dokonca prísť už do Ostravy. Ale kvôli zraneniu by to asi nešlo. Ak však bude možnosť, o rok do Ruska by som teoreticky mohol prísť.“

My veríme, že populárny „Višňa“, ktorý si v prvom roku v KHL drese Slovana počas výluky v NHL užíval potlesk divákov na Slovane takmer v každom zápase, oblečie belasý dres opäť a nebude to iba na počesť jeho rozlúčky. Ako sám prezradil, zavesiť korčule na klinec už chcel. Napokon ho však od tohto rozhodnutia uchránil plač šesť a pol ročného syna Maxa. „Keď som mu povedal, že to bola možno moja posledná sezóna, veľmi sa rozplakal. Bolo mi hneď jasné, že ešte skončiť nemôžem,“ prezradil na záver Ľubomír Višňovský.

FOTO: TASR/Martin Baumann, nypost.com

Pridaj komentár