Chceme sa pobiť o dobrý výsledok a hrať odvážne

Bratislavský Slovan čaká aj v priamom prenose na TV Dajto, resp. VOYO prvý play-off zápas Európskej ligy proti Olympiakosu Pireues. Výkop je naplánovaný vo štvrtok o 21:00 SELČ.

Vladimír Weiss st. po postupe do play-off prezradil, že si prial skôr Olympiakos než bulharský Ludogorec. „Som rád, že hráme s Olympiakosom, a nielen preto, že tu hral Vlado. Je to veľký klub, pre nás určite cenná skúsenosť aj zážitok. Verím, že budeme dôstojným súperom. Máme rešpekt pred ich kvalitou, históriou a výbornou kulisou, no neprišli sme ustráchaní. Chceme sa pobiť o dobrý výsledok a hrať odvážne, musíme byť nebezpeční vpredu, inak nemáme šancu,“ povedal na predzápasovej tlačovej konferencií pre klubový web tréner belasých.

„Nie je tu s nami Michal Šulla, ktorý má zdravotné problémy s kolenom. Ezekiel Henty mal len malé zranenie, takže je k dispozícii, rovnako ako je k dispozícii David Strelec a ostatní hráči. Neprišiel sem s nami Ratao,“ vyhlásil Vladimír Weiss st., ktorý po vylúčení Vernona De Marca rieši dilemu na ľavom kraji obrany. „Nie je to taká veľká dilema, Lucas Lovat je dlhodobo zranený od prípravy a Vernon dostal hlúpu červenú kartu. Máme tam dve alternatívy, uvidíme, pre ktorú sa rozhodneme, no verím, že túto absenciu plnohodnotne nahradíme.“

Slovenské médiá zaujímalo, akým spôsobom chcú belasí zaskočiť súpera, ktorý má v kádri viaceré zvučné mená a v rankingu UEFA je na 37. mieste. „Ako som spomínal, nemôžeme sa len brániť, musíme byť nebezpeční aj vpredu, ako aj druhý polčas v Berne. Nesmieme byť ustráchaní. Domáci určite budú mať tlak, je jedno, v akom rozostavení, domáci tréner to často mení aj v priebehu zápasu. Niečo podobné možno urobíme aj my, máme v hlavách takú alternatívu, že spravíme zostavu tak, aby sme to mohli v priebehu duelu meniť. Olympiakos je výborné mužstvo s vynikajúcimi hráčmi, či už El Arabi, Valbuena, Camara alebo Sokratis, ktorý odohral niekoľko sezón v Arsenale. Prišli sme ukázať dobrú hru, bojovnosť a rozumný futbal. Uvidíme, na čo máme, je to dobrý test. Vieme, že skupinu máme istú, môžeme hrať relatívne s pokojom, ale zároveň perfektnou koncentráciou na to, že je tu šanca aj na Európsku ligu,“ uzavrel Vladimír Weiss st.

Foto
foto.skslovan..com

Hráčsku kabínu zastupoval Vladimír Weiss ml., ktorý v Olympiakose pôsobil v sezóne 2013/14. „Zostali mi pekné spomienky, aj keď som v Olympiakose strávil v podstate len polroka. Spomienky sú krásne, narodila sa mi tu dcéra Viktória, na Atény budem spomínať v dobrom. Akonáhle som zistil, že Olympiakos je jedným z možných súperov, tak som si prial, aby sme sa stretli,“ povedal jeden z lídrov belasých na tohtosezónnej európskej ceste.

„Teším sa, motivácia bude ešte o niečo vyššia. Vieme, akú majú veľkú kvalitu. Musíme hrať koncentrovane a bojovne tak ako druhý polčas v Berne. Na tejto úrovni je každý zápas iný, sami sme sa o tom presvedčili v minulom kole. Olympiakos má silu a hráčov s veľkou hodnotou, ale sme tu, aj my máme kvalitu, a verím, že spolu dokážeme podať výkon, po ktorom budeme úspešní. To znamená, že pred odvetou budeme stále v hre,“ uzavrel Vladimír Weiss ml.

Foto:skslsovan.com

Pridaj komentár