Preview: ŠK Slovan Bratislava – CS Concordia Chiajna

Rakúske sústredenie sa chýli ku svojmu koncu. V piatok odohrá ŠK Slovan o 18.00 na ihrisku v obci Bad Wimsbach-Neydharting priateľský zápas proti rumunskému celku CS Concordia Chiajna. Pôvodne mali belasí nastúpiť vo štvrtok proti albánskemu vicemajstrovi  FK Kukës, prišlo k zmene, Slovan tak nastúpi proti rumunskému tímu.

ŠK Slovan Bratislava

Belasým prvý zápas na sústredení výsledkovo aj herne vyšiel. Aj napriek tomu, že prví inkasovali, boli od prvej minúty lepším tímom. Na pravej strane obrany sa predstavil 23. ročný Srb Nikola Boranijaševič, ktorý prišiel do Slovana na skúšku. Predviedol viacero dobrých ťahov smerom dopredu, v obrane si svoje miesto zastal. Potešiteľnou správou je gólový návrat Roba Vitteka do zostavy Slovana. 

CS Concordia Chiajna

Rumunský prvoligový klub obsadil v ostatnej sezóne 12. miesto v 18. člennej tabuľke. V sezóne zaznamenal až 14 remíz. Pre Slovan je to neznámy súper, ktorý v pohárovej Európe nenastupuje. V sezóne 2010/2011 postúpil do prvej rumunskej ligy, kde sa drží v horšom strede tabuľky. Historickým maximom bolo deviate miesto v ročníku 2011/2012.  Za posledných päť sezón sa pri mužstvo vystriedalo osem hlavných trénerov.

Textovy prenos z tohto záapsu môžete sledovať na tomto linku.

Pridaj komentár