Chceme sa pokúsiť postúpiť zo skupiny, na čo máme ukážu samotné zápasy

Už vo štvrtok o 18.45 ŠK Slovan privíta na Tehelnom poli dánsky celok FC Kodaň. Mužstvo, ktoré v domácej súťaži vyhralo posledné tri ligové zápasy v rade, v ktorých neinkasovalo ani gól. Slovan sa s týmto súperom stretol v rámci európskej konfrontácie v roku 1994, kedy ho po výsledkoch 1:0 y Bratislavy a 1:1 v Kodani vyradil. Postupový gól zaznamenal Fabio Nigro.

Na predzápasovej tlačovej konferencii hráčsku kabínu zastupoval Lukáš Pauschek, ktorý povedal: „Nálada v kabíne je výborná, všetci sa na tento zápas tešíme. Nemôžeme sa dočkať. Kvôli týmto zápasom sme tvrdo trénovali. Súpera si dobre rozoberieme a uvidíme, čo prinesie samotný zápas.“ Belasí v generálke na tento zápas remizovali 1:1, viacerí odborníci po zápase povedali, že obaja súperi predviedli dobré výkony, čím diváci sledovali kvalitný zápas. „Bola to dobrá generálka, samozrejme chceli sme sa naladiť víťazstvom, to sa nám bohužiaľ nepodarilo, ale bolo tam viacero dobrých vecí, na ktorých treba stavať. tým zlým na druhej strane a vyvarovať,“ zhodnotil krajný obranca Slovana. Ten odohrá počas septembra šesť ťažkých zápasov. „Všetci sme profesionáli, a každý si je vedomý toho, že zápasov bude veľa. Káder je dosť široký nato, aby šancu dostali aj ďalší hráči. Po každom zápase musíme dobre zregenerovať a pripraviť sa na nasledujúci zápas„, prezrádza recept na úspech Pauschek.

foto skslovan com

Hlavný tréner tímu na zápas nemôže počítať s dlhodobo zranenými hráčmi Holmanom, Lovatom, počas reprezentačnej prestávky sa zranil aj Vladimír Weiss ml. Pre trest nie je k dispozícii De Marco. „Abena aj Medveděv sú už v tréningu, ale ešte nebudú hrať,“ povedal Weiss a na margo súpera dodal.“ Uvidíme, čo nám súper dovolí, ale verím, že budeme úspešní. Musíme ukázať bojovného ducha ako s Olympiakosom, verím, že nám pomôžu aj diváci. Kodaň je veľký klub. Niekto si povie, že z Dánska, ale treba triezvo zhodnotiť ich silu. Tradícia klubu je veľká a musíme si ju vážiť. Verím svojmu mužstvu , že môžeme zvíťaziť, ale prvý zápas je ťažký. Musíme zmeniť rozostavenie oproti duelu v Dunajskej Strede, možno budeme viac riskovať, uvidíme, ako sa rozhodnem po tréningu. Musíme si dať pozor na španielskeho útočníka Biela, je veľmi nebezpečný, a aj krajní obrancovia hrajú veľmi vysoko“.

V obrane FC Kodaň nastupuje gruzínsky reprezentačný obranca Davit Chočolava, ktorého Weiss v národnom mužstve trénoval. „Teším sa na stretnutie s ním, je to dobrý hráč aj chlapec. Je to výborný stopér, uvidíme, čo ukáže zajtra. Nedávno prestúpil s Šachtoru, spolu s Kashiom tvorili stabilnú stopérsku dvojicu. Ale dokonalý nie je, tak ako nie som ani ja. Musíme na neho niečo vymyslieť, vyťažiť niečo z jeho nedostatkov,“ povedal tréner Slovana.

foto: skslovan.com

Hráči sa budú opäť musieť vysporiadať s horším terénom, keďže trávnik na štadióne na Tehelnom poli nie je v ideálnom stave. „Po zápase so Žilnou sa musí vymeniť, čiže hrať sa na ňom budú ešte dva zápasy. Nie je to ideálne, ale dá sa na tom hrať. Potom by sme mali dať hybridný trávnik, nemalo by sa stať to, čo teraz,“ informoval Weiss.

FC Kodaň je 13 násobný majster Dánska, hoci v poslednej sezóne titul nezískal, stále patrí medzi najlepšie tímy v Dánsku. V lige mu aktuálne patrí prvá priečka. „V zostave majú približne desať reprezentantov, nebavme sa o tom, že zajtra tu nastúpia nejakí pionieri. Kodaň je vyspelé mužstvo podobné ako Young Boys Bern, ktorý v Lige Majstrov zdolal Manchester United. Ukazuje to, že ani v Lige majstrov sme nehrali proti nejakým šuhajkom, no proti veľkému klubu. V lige na ich zápasy chodí 40 tisíc ľudí, majú pekný anglický štadión, síce starší ale ľudia ich ženú dopredu.“  vie Weiss st. a dodáva,: „V porovnaní s Young Boys Bern a Olympiakosu by som povedal, že Kodaň podobné mužstvo. Ak by sa stretli medzi sebou ťažko by som určil favorita. Ale asi Young Boys má najsilovejšie a najrýchlejšie mužstvo. Musíme dobre brániť, ale musíme byť nebezpeční aj vpredu. Bude to fyzicky veľmi ťažký zápas.“

V závere prestupového obdobia Slovan získal niekoľko nových hráčov. „Určite niektorí z nových hráčov proti Kodani nastúpia. Pokúsime sa hrať dobre po krídlach. Agbo netrénoval počas letnej prípravy, ale do zápasu v jeho priebehu zrejme zasiahne. Adler mal menšie zranenie, postupne sa dostáva do formy. Samuel Mráz mal výbornú prípravu, jemu verím. Ostatní hráči sú pripravení. Chceme sa pokúsiť postúpiť zo skupiny, na čo máme ukážu samotné zápasy „, uzavrel Weiss.

Súpiska ŠK Slovan na skupinovú fázu Konferenčnej ligy UEFA

Brankári: Adrián Chovan, Michal Šulla, Martin Trnovský

Obrancovia: Myenty Abena, Vasil Božikov, Guram Kašia, Richard Križan, Jurij Medveděv, Lukáš Pauschek, Vernon De Marco, Matúš Vojtko

Stredopoliari: Uche Henry Agbo, Dejan Dražič, Andre Green, David Hrnčár, Joeri de Kamps, Jaba Kankava, Filip Lichý, Ibrahim Rabiu, Vladimír Weiss ml., Jaromír Zmrhal

Útočníci: Adler Da Silva, Aleksandar Čavrič, Ezekiel Henty, Samuel Mráz

Pridaj komentár