Na rozhodcov sa vyjadrovať nemôžeme, ale načo je VAR?

Slovan vo svojom prvom zápase v Konferenčnej lige podľahol FC Kodaň 1:3. Súper ťažil najmä zo svojej efektivity. Navyše prvému zásahu predchádzal súboj Kankavu v rohu ihriska, keď lopta celým objemom nepreťala bránkovú čiaru. Kodaň z rohového kopu otvorila skóre. Víťazný gól padol po hraničnej situácii na ofsajdovej línii, tretí po sporne nariadenej penalte. Vladimír Weiss st. na pozápasovej tlačovej konferencii poukázal na fakt, že k dispozícii nebol videoasistent rozhodcu (VAR). „Videl som na videu, že roh ani penalta neboli. Nemôžem sa vyjadriť k rozhodcom, klub alebo aj ja by sme dostali pokutu. Snáď sa môžem vyjadriť k tomu, že nerozumiem, prečo na takýchto zápasoch nie je VAR. Načo je potom? Je v slovenskej lige, hocikde, ale nie v Konferenčnej lige, krútil hlavou lodivod belasých a dodal :“Keby bol k dispozícii, niektoré situácie by posúdil možno inak. Žltá karta Božikovovi bola úplne za nič. Bol to technický nedostatok, nie úmyselná ruka. V každom zápase inkasujeme v 5. minúte kartu skoro za nič. Okay, čo už..Vždy ten silnejší alebo skúsenejší má trochu navrch aj v Európe. Nemôžeme sa však sťažovať na rozhodcov alebo niečo iné. Musíme ešte veľa pracovať a učiť sa, aby sme sa dostali na úroveň Kodane. Nesmieme sa dopúšťať polochýb, ktoré nás stoja výsledok a rozhodujú veľké zápasy. Dostaneme gól aj z helikoptéry, jednoducho z ničoho. Ešte sme nedorástli.“

Slovan sa v zápase snažil, narážal ale na kompaktnú obranu súpera, ktorá ho nepúšťala do vyložených šancí. Smerom dozadu sa snažil hrať bez chýb, o osude zápasu ale rozhodli sporné verdikty a individuálne chyby.„S výkonom som spokojný. Nemali sme vyložene slabé miesto v zostave, no niektorí ofenzívni hráči musia ukázať viac kvality, „Prvý polčas sme hrali výborne, doposiaľ najlepšie pod mojím vedením. Či už takticky, alebo v hre dopredu. Boli sme aktívni, nehrali sme alibi. Mali sme dobré nábehy a sľubné momenty, ktoré sme nedotiahli do finále. Pred druhým gólom sme urobili hrubú chybu v strede poľa, keď Čavrič stratil čistú loptu. To sa môže stať, no potom sme nezvládli súboj v strede obrany. Božikov už so žltou kartou nemohol ísť agresívnejšie, bolo treba prerušiť hru. Veril som, že môžeme otočiť v druhom polčase. Vymyslená penalta nás však zlomila a zápas sa len dohrával v réžii súpera. Na zvrátenie výsledku sme už nemali dostatok síl ani kvality,“ hovorí Weiss..

Počas leta v Slovane prišlo k obmene kádra. Mužstvo potrebuje čas a koncepčnú robotu na vyladenie viacerých aspektov, ktoré povedú k lepšej hre a údernosti. „Prakticky desiati prišli a desiati odišli, Je na čom stavať. Toto mužstvo bude v lete o triedu lepšie, ak zostaneme pokope a možno sa ešte niekde doplníme,“  praje si Weiss.

Zápas na Tehelnom poli sledovalo necelých 10-tisíc priaznivcov Na hráčov ani v jednom momente nepískali, napriek prehre ich vytlieskali. „Fanúšikovia ocenili robotu. Sú nároční, no výborní,“ poďakoval fanúšikom Weiss za podporu.