Kundrátkova forma v slovanistickom drese

Do Slovana prišla tesne pred Vianocami posila do obrany. Stal sa ňou český reprezentačný obranca so skúsenosťami z NHL Tomáš Kundrátek.  Ročník 2015/2016 odštartoval v drese Dinama Riga, za ktoré stihol odohrať 40 zápasov, pripísať si 13 bodov (2+11). V decembri v Diname nečakane skončil, to ako keby týmto krokom vypustilo sezónu, nakoľko okrem Kundrátka z mužstva odišli viacerí hráči.

Prvý zápas v Slovane Tomášovi vyšiel ako z rozprávky. Belasí zdolali Dinamo Minsk 4:2, český zadák mal prsty vo všetkých góloch Slovana.“Štyri body som mal naposledy asi v šiestej triede,” smial sa Kundrátek. Potvrdil, že strela z prvej mu nie je cudzia, čo ukázal parádnym presilovkovým gólom. „Cam Barker mi poslal ideálnu nahrávku, puk som dostal na milimeter presne. Strela mi sadla ako mala,”opísal šťastný strelec svoju gólovú situáciu. V obrannej dvojici si perfektne rozumie s Camom Barkerom, ich spolupráca nielen na presilovke prináša ovocie. Kundrátek sa postupne v kabíne „rozkukal“, aby sa od jeho príchodu začala neuveriteľná séria belasých, počas ktorej neinkasovali gól v dovedna v 60-tich presilových hrách. Slovan odolával 11 zápasov! Každá séria má svoj koniec, tú prerušil Sibir Novosibisk.

DSC_2292

Zatiaľ čo v Rige potreboval na zisk 13 bodov 40 zápasov, v Slovane mu k 11 bodom (4+7) stačilo iba 16 duelov! Svojimi gólmi sa pričinil k zisku veľmi dôležitých bodov, ktoré v konečnom účtovaní pomohli belasým k postupu do play-off. Určite treba spomenúť víťazný gól na ľade Novokuznecka, či dôležité zásahy s Medveščakom a Amurom.  Za pozornosť stojí, že tri góly zo štyroch zaznamenal v presilovke. Zaradil sa tak medzi najlepších strelcov Slovana v presilových hrách. Tým kraľuje so šiestimi gólmi Cam Barker. Šikovný pravák na modrej čiare dokonale využíva spoluprácu s Lukášom Kašparom, ktorý mu ako falošnému ľavému krídlu adresoval niekoľko presných prihrávok. S nimi si Kundrátek dokázal častokrát poradiť, čím prekonal súperovho brankára. Pre Tomáša bol zápas s Dinamom Riga špecifický, bol to preňho druhý vzájomný zápas v tejto sezóne v drese Slovana. V zápase patril medzi najlepších hráčov, pri vlastnej presilovke predviedol ukážkový návrat, aby unikajúceho Lotyša čisto obral o puk. Kundrátek podpísal so Slovanom zmluvu na dva roky, spolu s ním majú platné kontrakty na sezónu 2016/2017 aj Bartovič, Miklík, Luža a Šiška. Kto sa k nim pridá?

Pridaj komentár