CSKA Moskva zvládla rolu favorita, Slovan s tesnou prehrou

CSKA Moskva – HC Slovan Bratislava 2:0 (0:0, 2:0,0:0 )

Góly: 32. Petrov (Stoliarov), 35. Platt (Da Costa, Radulov)

CSKA: Sorokin (Fasth) – Zajcev, Kiselevič, Denisov, Naumenkov, Kutuzov, Blažijevskij, Panin – Platt, Svetlakov, A. Radulov  – Telegin, Ľubimov, Muršak – Petrov, Da Costa, Stoliarov – Andronov, Mamin, Pihlström – Žarkov

HC Slovan: Brust (Garnett) -Višňovský, Kundrátek – Starosta, Švarný – Mihalik, Sersen – Rosandič, Bačík,  Skalický, Nedorost, Kašpar – Jeglič, Tičar, Šťastný – Šiška, Surový, Bartovič – Miklík, Lušňák, Nagy

Rozhodovali:Bondar, Kadyrov – Šalagin, Šišlo  Vylúčenia 4:10 navyše Nagy 10 OT  Sersen a Stoliarov  a Andronov 2+2 Presilovky 1:0 Oslabenia 0:0

Slovan sa hneď  v prvej minúte presvedčil, kto je tu doma. Pihlström tvrdo na hranici faulu atakoval v rozohrávke Sersena, rozhodcovia miesto faulu na obrancu belasých odpískali zakázané uvoľnenie.  Faul na Kašpara od Radulova už potrestaný bol, Slovan sa usadil pred Sorokinom, ale skóre neotvoril. Svoju presilovku nevyužili ani domáci, blízko ku gólu bol Radulov. Zápas neprinášal veľa vyložených šancí, v 14.  minúte trafil Pihlström tyčku. Vzápätí putoval na trestnú lavicu Lušňák, Slovan aj toto oslabenie ustál. Brust svoj tím podržal.  Vedúci gól mohol zaznamenať Miklík, po ňom v brejku aj Skalický, ktorý bol faulovaný, ale píšťalka rozhodcov ostala nemá.

Slovan začal druhú časť aktívne, Lušňák sa dostal do sľubnej šance. Prišlo nešťastné Mihalikov vyhodenie, začo hrala CSKA presilovku. Da Costa ani Radulov Brusta neprekonali. Domáci sa častejšie dostávali pred Brusta, Slovan hrozil nebezpečnými protiútokmi. V polovici zápasu nebezpečne Sorokina ohrozil Nagy. Na druhej strane Brusta zachránila horná tyčka, keď Radulov neuspel. Po šanci Petrova už Brust kapituloval. CSKA tento gól nakopol, vynútila si tlak, ktorý vyvrcholilo presilovkou. Tú sa domácim podarilo využiť, keď Platt na dvakrát dopravil puk za Brustov chrbát. V závere druhej tretiny sa domácim nepodarilo v trme vrme pretlačiť puk za bránkovú čiaru. Šancu  pridať tretí gól dostali v početnej výhode, skóre po dvoch tretinách ostalo 2:0.

V úvode tretej časti prišlo k súboju pri mantinely Miklíka so Žarkovom. Útočník Slovana sa iba ťažko zdvíhal z ľadu. V 43. minúte sa do sľubnej šance dostal Ľubimov, Brust si dal pozor. Slovan hrozil prevažne strelami z väčšej vzdialenosti, či krídelných priestorov, s tými Sorokin nemal vážnejšie problémy. Po útočnom faule Radulova na Kundrátka dostali belasí hrať svoju druhú početnú výhodu. Kontaktný gól sa Slovanu nepodarilo dať. Platt krátko po presilovke evidentne podrazil Brusta, rozhodcovia rozpažili. Záverečných desiatich minútach sa hra odohrávala hlavne v strednom pásme.  Po faule Brusta na Muršáka hrala CSKA presilovku. Tretí gól nepridala, stav 2:0 sa dokonca zápasu nezmenil, ani po kontroverznom vylúčení Ladislava Nagya. Minútu pred koncom zaujala bitka Stoliarova so Sersenom, i tvrdý zákrok Andronova na Šťastného a stret Jegliča so Žarkovom.

Ohlasy, zdroj hcslovan. sk

Miloš Říha: „Myslím, že sme odohrali výborný zápas, čo sa týka dodržania našej taktiky a hre v obrannej činnosti. Pri hre v rovnovážnom počte sme boli aj lepším mužstvom. Škoda, že útok bol už horší, chýbala agresivita i viac striel.  To si myslím, že bolo rozhodujúce.“

Tomáš Kundrátek: „Zbytočne sme dnes boli oslabovaní, to nás stálo veľa síl, čo je škoda. Výborná bola prvá tretina bola, potom sme začali robiť fauly, domáci sa dostali na koňa strelili po našej chybe prvý gól, pridali aj druhý. Žiaľ v tretej tretine sme nedokázali streliť kontaktný gól.“

Tomáš Surový: „Bol to dobrý playoff zápas. Spravili sme zopár chýb, čo domáci hneď využili a v priebehu pár minút išli do dvojgólového vedenia. Musíme sa z toho poučiť, je 1:0 na zápasy, treba sa pripraviť na druhý duel tejto série.“

Andrej Šťastný: „V prvej tretine sme hrali dobre, tak ako sme chceli a povedali si pred zápasom v kabíne. Škoda chybičky v druhej tretine, po ktorej domáci strelili vedúci gól. Ak budeme hrať tak ako v prvej tretine a zvýšime ešte agresivitu, tak máme na to aby sme ich zdolali.“