Päť postrehov zo zápasu s Jokeritom Helsinki

Každá sezóna ma svoj začiatok i koniec. Slovan do sezóny vstúpil 4.9.2014 výhrou nad Medveščakom Záhreb 5:2.  Derniéra belasých prišla 24.2.2015 proti Jokeritu Helsinki. Slovan podľahol Fínom 2:3 po tuhom boji, keď víťazný gól padol v predĺžení. Zápas sa musel páčiť aj nezainteresovaným divákom.

Kapanen + Hagman + Huhtala = 98

Táto trojica má dohromady takmer 100 rokov, konkrétne 98. Je obdivuhodné ako sa Hagman s Kapanenom dokázali baviť hokejom. Bol ich plný ľad, nikto by nepovedal, že Kapanen má 35, Hagman 36 rokov. Títo veteráni ťažili s obrovských skúseností, obaja si vyskúšali aj NHL, dohromady v nej odohrali 1167 zápasov. Hagman 770, Kapanen 397. Vhodne ich dopĺňal „iba“ 27  ročný Huhtala, ktorý na svoj štart v NHL čaká.

Neúnavný kotol

Hráči si zápas museli užívať celých 65 minút. Celý čas totiž domáci kotol hnal svojich miláčikov dopredu. Dokonca aj v čase, keď belasí prehrávali s favoritom 0:2. Slovan dal do zápasu všetko, odmenou mu boli dva góly, ktorými dokázal vyrovnať na 2:2. Diváci videli výborné stretnutie. Zaujali dva nájazdy v priebehu 30 sekúnd. V polovici zápasu sa rútil na Heleniusa Milan Bartovič. Fínsky gólman jeho pokus zneškodnil. Na druhej strane sa vzápätí do úniku dostal Aaltonen. Backlund svoj tím podržal. Boli to však nádherné hokejové okamihy. Diváci ocenili dianie na ľadovej ploche potleskom. Kto nebol na poslednom zápase Slovana v sezóne môže ľutovať, prítomných 10 055 ľudí si zápas užilo.

Mosesova prilba

Americký útočník, najlepší strelec KHL dnes na ľade vynikal svojím pohybom, neustálou snahou ohroziť Johana Backlunda v bráne Slovana. Svoj 37. gól v sezóne nepridal, mal ale k nemu veľmi blízko. Okrem jeho výkonu zaujala jeho prilba s krytom na ústa. Podobnú v minulosti nosili Andrej Nikolišin, či Ľubomír Pokovič.  Jokerit nebol proti Slovanu nebezpečný v presilových hrách. Do vedenia sa dostal po nevinnej akcii už v druhej minúte zápasu. Presnou strelou nedal Backlundovi šancu člen druhého útoku Sallinen. Ten proti Slovanu zaznamenal v tejto sezóne tri góly.

DSC01310

#27 vs. 27 strela

Laco Nagy dal Jokeritu v tejto sezóne tri góly, ten posledný znamenal zníženie na 1:2. 27 strelu v zápase upratal do siete hráč s číslom 27. Laco sa dostal za fínsku obranu a nezadržateľne skóroval. Slovan sa tak dostal v  49. minúte do zápasu. Obrovský podiel na Lacovom góle má Ján Brejčák, ktorý poslal Laca do brejku. Brejčákovi zápas chutil, podal v ňom svoj najlepší výkon v končiacej sa sezóne. Jokerit stratil dvojgólové vedenie v priebehu troch minút. Po tom ako Hudáček v presilovke presne našiel Murleyho, puk po jeho strele skončil za Heleniusovým  chrbtom. Slovan sa mohol dostať aj do vedenia, ale Jegličov pokus sa gólom neskončil. Žiga by si gól k svojím narodeninám zaslúžil.

DSC01770

Ďakovačka na záver

Už po skončení zápasu, pred predĺžením sa ozývalo zborové ďaaaaakujeme. Slovan ukončil sezónu remízou s top favoritom zápasu, ukázal svojím verným divákom, že hrať sa dá s každým. Hoci to nemal jednoduché, musel dobiehať dvojgólové manko, dokázal vyrovnať. Škoda gólu na konci predĺženia, viacerí diváci sa tešili na napínavé súboje brankárov počas samostatných nájazdov. V 65. minúte ale nechytateľne trafil Korpikari, čím zarmútil bratislavské tribúny. Slovan mal počas ostatných troch sezón v KHL pri sebe verných divákov. Tí mu po zápasoch za odvedené výkony zatlieskali a nebolo tomu inak ani po poslednom zápase v sezóne 2014/2015. Aj napriek prehre prišla ďakovačka „stante keď ste  belasí“. Hráči spravili čestné kolečko a odobrali sa do šatní. Diváci si ich svojím mohutným povzbudzovaním vypýtali späť na ľad. Jeden by myslel, že sa oslavuje titul… Hráči vypočuli prianie fanúšikov a vrátili sa späť na ľad, rozlúčili sa so svojím povestným šiestym hráčom, čím uzavreli svoje účinkovanie v ročníku 2014/2015.