Juniori deklasovali Žilinu, bez bodov z Bratislavy odchádza aj Spišská Nová Ves

Počas víkendu odohrali Juniori Slovana ďalšia dva domáce zápase v nadstavbovej časti. V sobotu privítal hokejistov Žiliny, ktorých zdolal na ich ľade 3:1. Doma jej pripravil zahanbujúcu prehru, keď „vlkov“ zdolal 8:0, v nedeľu si belasí poradili so Spišskou Novou Vsou 4:1.

HC Slovan Bratislava – MsHKM Žilina 8:0 (1:0, 6:0, 1:0)

Góly: 20: Danišovský (Halama, Šimonič), 24. Krajč (Pokorný Šimovič), 26. Škoda (Halama, Danišovský),  30. Kundrát (Škoda, Danišovský), 33. Galis (Danišovský, Halama), 38. Kuzmín (Kratochvíla, Šimonič),  39. Bednarič (Kundrát), 59. Ficel (Danišovský).

Slovan začal zápas s veľkou chuťou, už do siedmej minúty mohol vyhrávať 4:0, obrana Žiliny na čele s brankárom Beštugom odolávala. Ten nestačil na vedúci gól belasých v závere prvej tretiny, kedy do poloodkrytej brány skóroval kapitán Danišovský. Druhá tretina sa niesla v réžii domácich. V 22. minúte po zákroku na Krajča odchádzal útočník Slovana za pomoci svojich spoluhráčov. Faulovaný hráč v presilovke zvýšil na 2:0. Gól na 3:0 prišiel po prečíslení dvoch proti jednému, úspešným strelcom bol Škoda. Strelec tretieho gólu vzápätí prihrávkou  spoza brány vyzval do šance Kundráta 4:0. Slovan dominoval, aby na 5:0 upravil do prázdnej brány Galis. Po ďalšom faule na Krajča v zápase si zahrali belasí presilovku, ktorú premenil na šiesty gól  od modrej čiary Kuzmín. Demontáž Žiliny dokonal pri ich zlom striedaní zakončujúci Bednarič, ten sa v úniku nemýlil.  Na osem nula mohol zvýšiť  Kundrát, na druhej  strane musel prvýkrát v tretine vážnejšie zasahovať vychladnutý brankár Juríček. Tretia časť a iba dohrávala, blízko ku čestnému gólu boli Žilinčania v 46. minúte. Juríček dobre zasiahol betónom. Na druhej strane Danišovský vo veľkej šanci na 8:0 nezvýšil. V 55. minúte  si viackrát vymenili puk Halama s Danišovský, brankár súpera svoj tím podržal. Na konečných 8:0 pre Slovan pečatil 65 sekúnd pred koncom Ficel.

HC Slovan Bratislava – HK Spišská Nová Ves 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Góly: 29. Halama (Šimonič), 39. Laššo (Kratochvíla), 57. Danišovký (Halama), 58. Kundrát (Škoda, Krajč). – 7. Ludányi(Božoch, Zwick).

V nedeľu privítal Slovan rovesníkov zo Spišskej Novej Vsi. Po gólových hodoch zo žilinského zápasu tentokrát diváci kanodnádu zo strany belasých nevideli. Hostí zo Spiša dostal v siedmej minúte do vedenia Ludániy. Slovan v prvej časti nedokázal na tento gól odpovedať. Podarilo sa to až v polovici zápasu Halamovi, ktorý po spolupráci so Šimoničom vyrovnal. Slovan bol aktívnejší, aby v závere druhej tretiny zaznamenal vedúci gól svojho mužstva Laššo. V záverečnej tretine sa všetkom rozhodlo v jej závere, kedy sa Slovanu podarilo dvakrát skórovať.  Belasí si tak do tabuľky počas víkendu pripísali plný počet bodov.