DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:0)

Góly : 61´Szabó 11m – 52 ´Soumah

 

DAC : Penksa – Turňa, Ujlaky, Struhár, Szabó – Brašeň, Štepanovský (78. Sabler), Majerník (C), Straka (69. Horváth) – Krišto, Jurčo.

 

ŠK Slovan : Perniš – Niňaj, Čikoš, Jablonský, Gorosito – Lásik, Grendel – Kubík, Žofčák (C) (70. Milinkovič), Soumah (63. Kolčák) – Fořt (81. Peltier)

ŽK: G. Straka, Peter Majerník, V. Horváth – Lásik, Milinkovič, ČK: 60. Gorosito

Rozhodca: Kráľovič – Weiss, Ádám.

5718 divákov.

 

Futablisti bratislavského Slovana nastúpili na duel v Dunajskej Strede oproti zápasu v Berne v pozmenenej zostave. Do útoku sa vrátil Fořt, ktorý mal hneď v úvode stretnutia možnosť dostať svoj tím do vedenia. Jeho strelu z uhla domáci brankár Penksa kryl. DAC sa osmelil, prvý krát v zápase vyskúšal po Szaboóvom centri Pernišovu pozornosť hlavou Turňa, ale brankár belasých nemusel zasahovať. Začiatok zápasu bol opatrný, napriek tomu viac mali loptu na svojich kopačkách hostia z Bratislavy. Do ďalšej gólovej šance sa po kombinácii Niňaja so Soumahom dostal Fořt, jeho strela však minula domácu bránu. Belasí už mohli vyhrávať 2:0! DAC sa pokúšal zaskočiť obranu Slovanu dlhými loptami, tá stála na pevných nohách. Jurčo si poradil s Gorositom, ktorému prišiel na pomoc Čikos, čím zmaril šancu domácich, ktorý ale kopali roh. Slovan bol naďalej útočnejší, vytváral si šance, Fořt „nabil“ Jablonskému, ktorého strelu zblokovala domáca obrana na roh. DAC čakal na chyby Slovanu a vyrážal do brejkov. Slovan bol ku gólu najbližšie v 29. minúte zápasu, Kubíkova dobrá strela skončila tesne vedľa Penksovej brány. Dunajská Streda sa osmelila, keď v 35. minúte nebezpečne vystrelil Krišto, jeho strelu Perniš vyboxoval. Následná Jurčova hlavička po Strakovom centri skončila nad slovanistickou bránou. DAC pokračoval v aktivite, ale bol to Slovan, ktorý mohol v závere polčasu otvoriť skóre. Soumah dokázal prejsť cez štyroch domácich hráčov, nahral Fořtovi, ktorého slabú strelu Penksa chytil. Fořt následne poslal do super šance Soumaha, jeho strelu Penksa vyrazil na roh. V zaujímavom prvom polčase diváci gól nevideli.

Do druhého polčasu nastúpili oba celky bez zmien v zostave. Domáci ho začali aktívnejšie vytvorili si polo šance, ale boli to belasí, ktorí otvorili skóre zápasu. Po priam fatálnej rozohrávke Petra Majerníka, už nemal Soumah problém prekonať Penksu 1:0 pre Slovan! DAC sa napriek inkasovanému gólu dostával do šancí, z čoho, ale paradoxne ťažili belasí, do sľubnej šance a možnosti pridať druhý gól sa dostal po Čikošovom centri Fořt, jeho strelu Penksa kryl, čím držal DAC v zápase. Po hodine hry Gorosito odplácal v šestnástke, začo mu rozhodca udelil červenú kartu. K nariadenému pokutovému kopu sa postavil ex slovanista Otto Szabó, ktorý sa nemýlil 1:1. Po inkasovanom góle, prišlo k prvému striedaniu v drese Slovana, Soumaha nahradil Kolčák. Slovan hral záverčných 30 minút o jedného hráča menej. Belasí sa snažili aj v oslabení vyrážať do nebezpečných protiútokov. 20 minút pred koncom poslal tréner Straka na ihrisko Marka Milinkoviča, ktorý vystriedal dnes nevýrazného Igora Žofčáka. Po tom ako si Slovan zavaril vo vlastnej šestnástke, sa do brejku dostal Milinkovič, ktorého faulom zastavil Majerník. Samotný faulovaný hráč mieril z priameho kopu iba do rúk pripraveného Pensku. Desať minút pred koncom zápasu opustil ihrisko Fořt, na jeho miesto sa postavil Peltier. V úplnom závere mohol DAC vyhrať, na bránkovej čiare hasil Lásik! Hneď vzápätí sa po Jurčovej šanci dostal blízku ku gólu Majerník. Slovan mal šťastie, domáci kapitán zahodil nemožné. Belasí si  s Dunajskou Stredou body podelili. Slovan v dnešnom zápase doplatil na svoje nepremenené šance.

Pridaj komentár