Dať pocítiť súperom, že my sme tu doma, to je vízia Petriho Matikainena

HC Slovan Bratislava na utorňajšej tlačovej konferencii predstavil nového kormidelníka Petriho Matikainena. Štyridsaťsedemročný Fín predstúpil pred novinárov tesne po piatej hodine popoludní a vzápätí odpovedal na otázky prítomných novinárov, medzi ktorými nechýbali ani zástupcovia Slovan Positive.

Prečo ste prijali ponuku Slovana? Čím Vás klub oslovil?

V prvom rade, HC Slovan je výborne organizovaný, je to tradičný slovenský tím s veľkou tradíciu. Mám na Bratislavu výborné spomienky, získali sme tu titul majstra sveta v roku 2011. Ľudia žijú hokejom, zápasy sú vypredané. Dlho som nad ponukou neváhal, moje rozhodovanie prijať ponuku nebolo o peniazoch, som pripravený urobiť maximum a naplniť ciele klubu.

Zostane Vladimír Országh Vašim asistentom?

Áno v tejto chvíli nemám v pláne meniť realizačný tím. Hokej je o spolupráci, ktorá je princípom mojej práce. Hokej je tímový šport!

Plánujete priviesť do tímu nejakých fínskych hráčov?

Mojou úlohou je momentálne spoznať hráčov, ktorí sú v tíme. Skladba mužstva je pestrá, máme tu okrem Slovákov aj Čechov, neposlednom rade i zámorských hráčov. Mám pred sebou veľa práce chcem pracovať s hráčmi ktorí sú tu. Treba byť trpezlivý, Slovan má potenciál.

Videli ste nejaký zápas Slovana v tejto sezóne?

Nie nevidel, sledoval som zápasy hlavne Jokeritu, ale Slovan poznám z KHL z minulosti, keď som pôsobil v Omsku.

Matikainen

Čo očakávate od zajtrajšieho zápasu?

Zajtra začínam pracovať, čaká ma prvý tréning. Potrebujem hráčov spoznať. Budeme sa snažiť vyhrať a potešiť ľudí, ktorí hokej v Bratislave milujú.

Aké máte spomienky na Slovensko – šampionát z roku 2011?

Tie najlepšie získali sme titul majstrov sveta. Mesto je krásne, ľudia priateľskí. Diváci hnali svoj národný tím dopredu a neustále im fandili, aj keď sa im nedarilo.

Aký štýl preferujete?

Budem vyžadovať od hráčov, aby v každom zápase vydali zo seba maximum. Chceme hrať na víťazstvo v každom domácom zápase a pocítiť súperom, že „my sme tu doma“. Budem dbať na pozornú obranu podporovanú kvalitnou ofenzívou.

Poznáte niekoho zo súčasného kádra?

Poznám Ivana Baranku, ktorého som trénoval v Omsku. Máte tu hráčov z celého sveta,vaši hráči sú šikovní, dobrí korčuliari, je mi jedno akí sú tu, je dôležité, aby všetci hrali srdcom a bojovali spoločne za Slovan!

Plánujete nejaký špeciálny príhovor k hráčom?

Áno. Zajtra pred tréningom prednesiem hráčom svoje predstavy o hre, teším sa na prvý tréning a svoju misiu v Slovane.

 

Rozhovor pripravili Peter Donut  a Tomáš Zubák

 

2 thoughts on “Dať pocítiť súperom, že my sme tu doma, to je vízia Petriho Matikainena

Pridaj komentár