David Hrnčár s kontraktom na 3,5 roka

Provou posilou Slovana sa stal odchovanec klubu David Hrnčár, ktorému ponúklo kontrakt na 3,5 roka. Rokovania dospeli do úspešného konca a David dnes oficiálne spečatil svoju belasú budúcnosť.

Jeden z najproduktívnejších hráčov prebiehajúcej ligovej sezóny prirodzene vzbudil záujem slovenských i zahraničných klubov. David Hrnčár sa v minulosti vyjadril, že jeho snom je hrať za svoj materský klub. Slovan Bratislava mu ponúkne možnosť splniť si tento sen.

Aj keď verejne bolo často uvádzané, že David Hrnčár je hráčom Slovana na hosťovaní v Zlatých Moravciach, nebola to úplne pravda. Keďže Slovan s ním nemal podpísanú profesionálnu zmluvu, bol „de facto“ voľným hráčom.

„David obdržal veľa ponúk a mohol podpísať zmluvu v akomkoľvek klube. My sme s ním boli v kontakte posledné mesiace a vyjadrili sme jasný záujem získať ho do Slovana Bratislava. Som nesmierne rád, že sa rozhodol spojiť svoju budúcnosť práve s nami. Sledovali sme jeho progres, urobil veľký pokrok a výrazne sa posunul. David povedal, že jeho snom je hrať za Slovan, a my sme prišli s ponukou, o ktorej sníval. Dostane priestor a bude na ňom, ako sa pobije o svoje miesto. Sám vie, aká je v Slovane konkurencia, ale je ambiciózny, predral sa ťažkým obdobím a určite dostane šancu. Bude na ňom, ako sa s ňou popasuje. Samozrejme, určite aj David si uvedomuje, že z pohľadu tlaku na hráča a najmä systému je iné hrať za Slovan ako za Zlaté Moravce. V Slovane bude hrať v inom systéme a bude mať iné úlohy. Všetko však bude v jeho rukách,“ povedal pre oficiálny klub belasých generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Jarnú časť sezóny ešte David v zmysle pôvodnej dohody klubov dohrá v Zlatých Moravciach. Od leta bude mať šancu zabojovať o svoje miesto v zostave belasých. Športový úsek vrátane hlavného trénera Darka Milaniča bude jeho progres a výkony pozorne sledovať aj počas jarnej časti.

„Chceme to najlepšie pre Davida a v aktuálnej situácii, keď máme veľa krídelníkov, je aj preňho vhodné, aby dokončil už oficiálne hosťovanie v Zlatých Moravciach. V lete sa pripojí k nám a zabojuje o svoje miesto. Z Davida srší chuť a ambícia presadiť sa, z čoho sa len tešíme,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

Foto

David Hrnčár je odchovancom Akadémie ŠK Slovan. Prvýkrát na seba výraznejšie upozornil v sezóne 2017/18, keď v drese belasej juniorky strelil 38 gólov a stal sa najlepším strelcom III. ligy Bratislava. V gólovej nádielke pokračoval aj v ďalšom ročníku, keď dal na jeseň 20 gólov. Od roku 2019 hosťoval v Pohroní, ktorému pomohol k postupu do najvyššej súťaže. Kým v Pohroní ešte pomerne často hrával aj na pozícii pravého obrancu a mal viac defenzívnych úloh, tak v ďalšom pôsobisku v Zlatých Moravciach naplno rozvinul svoj ofenzívny potenciál. Na jar 2020 si v Zlatých Moravciach pripísal dve asistencie, v prebiehajúcom ročníku má bilanciu 5 gólov a 7 asistencií. Spolu s Dávidom Holmanom je štvrtým najproduktívnejším hráčom súťaže a dominuje v štatistike gólových asistencií. Je synom Norberta Hrnčára, ktorý má za sebou úspešnú hráčsku kariéru v Slovane, v sezóne 1998/99 prispel k zisku double. 

„Môžem byť treťou generáciou Hrnčárovcov v Slovane, hrával tu môj starý otec aj otec. Som veľmi šťastný. Zahraničné ponuky som v zime ani neriešil. Naopak, zo Slovana mi prišla oficiálna ponuka, a chcem sa poďakovať p. Kmotríkovi a p. Trutzovi za férové a rýchle rokovania. Ako odchovanca ma to ťahalo späť domov, kvôli tomu som tak makal a snažil sa upútať pozornosť. Podpis zmluvy v Slovane považujem za významný krok vo svojej futbalovej kariére. Takmer ani nenachádzam slov. Na Tehelnom poli som nastúpil v drese súperov a urobím všetko pre to, aby som si tam zahral v belasom drese. Teším sa, že sa v lete vrátim do Slovana a zabojujem o svoje miesto,“ vyhlásil David Hrnčár, ktorý sa k belasým pripojí počas leta. Do konca jari bude hosťovať v Zlatých Moravciach.

„Existovala medzi-dohoda medzi Slovanom a Zlatými Moravcami. Všetci vrátane mňa sme chceli, aby som jarnú časť dokončil v Zlatých Moravciach. Môžem sa tam ešte čo najviac vyhrať a pomôcť im k čo najlepšiemu umiestneniu. Chcem prísť v lete čo najlepšie pripravený a urobím maximum, aby som využil svoju šancu a presadil sa aj v Slovane,“ doplnil David Hrnčár.

FOTO: SKSlovan.com

Pridaj komentár