Obranu Slovanu vystuží Michael Brodzinski

Vedenie klubu sa dohodlo na zmluve do konca sezóny 2020/ 2021s americkým obrancom Michaelom Brodzinskim. Brodzinski by sa do tréningového procesu mal zapojiť v závere pracovného týždňa, o jeho nasadení do premiérového zápasu v drese Slovana rozhodne realizačný tím.

„S výhliadkou náročného záveru základnej časti a samozrejme play – off sme sa snažili do mužstva získať tzv. two – way obrancu, ktorý je nielen zodpovedný vzadu ale dokáže podporiť aj ofenzívu a pridať kanadské body. Na Mikea Brodzinskeho sme získali pozitívne referencie z prostredia v Severnej Amerike, kde doteraz pôsobil. V ECHL patril k najproduktívnejším bekom, bol lídrom svojho tímu. Skúsenosti má tiež z AHL. Verím, že vhodne zapadne do mužstva, rýchlo sa aklimatizuje a bude pre nás posilou,“ povedal  pre klubový web generálny manažér HC SLOVAN Maroš Krajči.

Pre Michaela Brodzinskeho pôjde o prvú skúsenosť s európskym hokejom. Rodák z mesta Ham Lake v americkom štáte Minnesota sa svojimi dobrými výkonmi zaradil k najlepším bekom v severoamerickej súťaži East Coast Hockey League (ECHL).

O kvalitách obrancu s pravým držaním hokejky aj smerom dopredu hovoria slušné bodové zisky z posledných sezón. Vlani si Brodzinski v tíme Orlando Solar Bears v 58 zápasoch pripísal do štatistík 35 bodov a dostal  sa aj do výberu pre Zápas hviezd. V sezóne 2018/19 pridal 180cm vysoký a 88kg vážiaci hokejista ešte o tri body viac. 

Konštatné výkony posunuli Brodzinskeho na rozhranie medzi ECHL a AHL, v druhej najlepšej lige za morom odohral spolu 61 stratnutí. Väčšinu z nich v ročníku 2017/18, ktorý odohral kompetný za San Jose Barracuda, teda farmárske mužstvo San Jose Sharks. Afiliácii „žralokov“ v AHL bol verný v rámci celej svojej kariéry za morom

V mladšom veku nastupoval Brodzinski stabilne v univerzitnej súťaži NCAA, ktorú v mužstve University of Minnesota vo svojej prvej sezóne 2014/15 aj vyhral. Jeho dobré výkony si všimli scouti San Jose Sharks, ktoré ho draftovalo v roku 2010 v 5. kole z celkového 141. miesta.

Photo: Gary Bassing

Pridaj komentár