Päť postrehov zo zápasu s Jokeritom Helsinki

Belasí nestačili na Jokerit Helsinki, ktorému podľahli 3:5. V tomto stretnutí sa skončili dve série. Slovan ťahal s týmto súperom päťzápasovú šnúru víťazstiev. Hoci v zápase trikrát viedol, šiestu výhru v rade nepridal. Hostia ukončili trojzápasovú sériu prehier v lige.  Aj napriek prehre, diváci belasých po zápase odmenili potleskom,  proti favoritovi zápasu ocenili snahu a bojovnosť mužstva.

Symbolika čísla dva

V piatej minúte pri útočnom faule súpera obaja hlavní rozhodcovia v jednom momente zdvihli svoje pravice. Nebýva to častý jav, keď obaja naraz posúdia zákrok ako nedovolený. Slovan hral presilovku a pri svojej druhej strele na bránku v stretnutí Červený otvoril skóre zápasu. Súčasne to bola druhá strela Slovana v tejto početnej výhode, Gélinasov pokus ešte v bráne neskončil, ten Červeného po šikovnom teči už áno.

Sympatický debut

Na svoj prvý zápas v drese Slovana nastúpil Casey Bailey. Proti Jokeritu ukázal viacero dobrých vecí. Oceňujeme jeho prehľad v hre, pri rozohrávke situáciu riešil hokejovo. Žiadne zbrklé vyhadzovanie puku. V zápase raz ohrozil brankára Jokeritu. Hoci nebodoval, v presilovke i oslabení ukázal, že by mal byť prínosom pre mužstvo. Potrebuje ešte pár zápasov a veríme, že prídu aj góly.

Góly obrancov

Dva góly z troch v stretnutí zaznamenali obracovia. Ten prvý a súčasne premiérový v sezóne zaznamenal Ivan Švarný. Najprv sám dobre potiahol akciu, aby sa k nemu v zápäti dostal puk a od modrej čiary prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Veľmi dobrú čiernu robotu pri clonení urobil Chad Rau. Slovan sa dostal do vedenia 2:1. Na 3:2 v závere tretiny upravil Michal Sersen. Ten využil čisto vyhraté buly od Jeffa Taffea a nechytateľnou bombou nedal Zapolskimu šancu. Bol to už tretí Sersenov gól  a súčasne piaty kanadský bod v ročníku.

Tri góly za šesť minút

Slovan mal stretnutie dobre rozohrané. Ako sme už spomínali v zápase trikrát viedol, súper zakaždým vyrovnal. Škoda, že nevyužil presilovku v úvode tretej tretiny, kde by v prípade gólu, mohol súperovi odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Nestalo sa, naopak, v oslabení unikol Antilla a vyrovnal. Tento moment hostí dostal do zápasu, aby postupne pridali ďalšie dva góly, v priebehu šiestich minút kompletne otočili skóre vo svoj prespech, keď z 3:2bolo 3:5. Slovan na tieto góly nedokázal odpoveď. Treba dodať, že strelci gólov Jokeritu boli v tomto zápase mimoriadne efektívni. Antilla z dvoch striel na bránu dal jeden gól. Maninnen z dvoch striel dva góly, Ikonen jedna strela gól, rovnakú stopercetnú úspešnosť mal aj Jormakka.

Obrovití Fíni

Už pred zápasom sa nedali prehliadnúť. V drese Jokeritu nastúpili traja hráči, ktorí merajú takmer dva metre, či viac. Oliver Lauridsen 197 cm, Eemeli Rasanen 200 cm a Marko Anttila dokonca 203 cm. Posledne menovaný napriek svojej obrovitej postave na ľade okrem gólu na 3:3 ukázal viaceré pekné momenty. Oproti týmto hráčom bol taký Moses, meriaci 175 cm ako trpaslík, ale v zápase patril k najnebezpečnejším hráčom. Bol to on, kto v druhej časti, pri prvej strele aj šanci hostí vymyslel gólovú akciu, ktorú úspešne zakončil Maninnen,