Dinamo Minsk deklasovalo belasý Slovan

HC Slovan Bratislava dnes čakal druhý prípravný zápas. V tom prvom si belasí zmerali sily s Metallurgom Novokuznetsk, v ktorom boli Bratislavčania úspešnejší, ale až v nadstavenom čase. Dnes Slovanistov opäť čakal súper, s ktorým sa už viackrát stretli v Kontinentálnej hokejovej lige, a to Dinamo Minsk. Dinamo malo pred zápasom väčšie ambície, keď doterajšia štatistika bola na ich strane v pomere piatich víťazstiev a jednej prehry po samostatných nájazdoch. Dnes tak pred slovenským tímom stál súper, ktorého herný štýl veľmi belasým nesedí.

HC Slovan Bratislava – Dinamo Minsk 0:6
( 0:1, 0:2 , 0:3 )
Góly: 5. Linglet C. (Vesce R.) 0:1, 21. Bailen N. (Vesce R.) 0:2, 29. Linglet C. (Vesce R.) 0:3, 44. Vesce R. (Linglet C.) 0:4, 45. Cheechoo J. (Szczechura P., Gavrus A.) 0:5, 48. Drozd S. (Shinkevich I., Zakharov K.) 0:6,
Zostavy:
HC Dinamo Minsk: Haugen (Milchakov) – Nogachyov, Lisovets, Krajíček, Bailen, Švarný, Goroshko – Linglet, Shnkevich, Kulakov, Drozd, Vescc, Cheechoo, Zakharov, Szczechura, Razvadovsky, Pavlovich, Volkov, Aliseenko, Kitarov, Gavrus
HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Mojžíš, Sersen, Vondrka, Bližňák, Bartovič – Sigalet, Foster, Ölvecký, Surový, Nagy – Brejčák, Mihálik, Jeglič, Tičar, Hudáček – Luža, Štajnoch, Šťastný, White, Bakoš – Lunter

Úvod zápasu začal v opatrnom tempe a tímy sa bez väčších príležitostí len striedali v akciách. Do 3. minúty mali však viac šancí Bielorusi, brankár Backlund ale podržal Slovan. V 3. minúte prvýkrát ohrozili bránu súpera aj belasí, ale Haugen predviedol úspešný zákrok. O 2 minúty neskôr hrali Bratislavčania oslabenie, a to sa podarilo Dinamu okamžite využiť. 1:0! Nasledujúce minúty neprinášali žiadne vyložené príležitosti, až do 9., kedy hral Slovan presilovku 5 na 3. Táto presilová hra však nepatrila medzi tie vydarené a Minsk sa dokázal pohodlne ubrániť. Zaujali ešte presilovky Dinama v 13. a 18. minúte, ale našťastie pre Slovan tieto presilovky neboli využité. Hráči Bratislavského Slovanu tak prehrávali po 1.tretine 0:1.

Druhá tretina sa začala fantasticky pre hráčov Dinama, keď okamžite po úvodnom vhadzovaní rýchlo zaútočili a Nick Bailen umiestnil svoju strelu do brány belasých. HC Slovan sa ani nestihol spamätať z inkasovaného gólu a už hrali opäť v oslabení. Vylúčený bol Slovinec Tičar. Toto oslabenie sa podarilo našim ubrániť, ale tlak Dinama stále pokračoval. Až v 26. minúte sa prvýkrát dostali do šance aj belasí, ale Fosterova strela mierila tesne mimo brány. O dve minúty na to však prišiel šok! Slovan dostal výhodu presilovej hry, no okamžite na začiatku presilovky inkasoval gól na 0:3 a začalo to byť pre nich frustrujúce. V 34. minúte si Jeglič vypracoval peknú šancu, ale na gól to opäť nestačilo. V týchto minútach sa hral rýchly hokej a hra sa striedala z jednej strany na druhú. Do konca strednej tretiny sa nič zaujímavé neudialo, a tak bol stav stretnutia po 40 minútach 0:3.

Začiatok 3. tretiny a opäť vyložená šanca Dinama. Našťastie pre Slovan to bola len strela, ktorá letela tesne mimo brány. Následne sme si vypracovali zaujímavú šancu, ale Haugen fantasticky zakročil. Tomáš Surový sa dostal do ďalšej šance, ktorá gólom opäť neskončila. Následne prišla v oslabení akcia Dinama a ďalší šok pre Slovan, ktorý opäť inkasoval a prehrával už 0:4! Slovan bol na kolenách a ďalší zásah Bielorusov znamenal, že belasí prehrávajú už 0:5 a črtal sa debakel. Ou, 0:6 a poltucet gólov je tu! Slovan v rozmedzí troch minút inkasoval 3 góly a to bol koniec pre belasých. Bielorusi v tretej tretine predvádzali jednostranný hokej a Slovan sa nevedel dostať spod tlaku. Bratislavčania sa po 12 minútach konečne dostali do sľubných šancí, ale nedarilo sa im streliť čestný gól. Slovanisti zatlačili na Dinamo, ale snahy sa končili len na Haugenovi, ktorý si tak udržal čisté konto. Rozhodca odpískal koniec zápasu! Stav stretnutia 0:6 pre Minsk.

Slovanisti tak v druhom zápase dostali poltucet gólov a pred ďalším zápasom si majú čo povedať.