Preview: HC Vítkovice Steel – HC Slovan Bratislava

Predposledný zápas pred ostrým štartom v sezóne čaká hokejistov Slovana v  príprave proti súperovi z Česka. V utorok o 17.00 sa zverenci Miloša Říhu predstavia v Ostrave proti Vítkoviciam. Podobne ako so súpermi z Brna či Zlína, budú mať diváci možnosť zaspomínať si na federálne časy. Bratislava je tradičný súper Vítkovic ešte z čias spoločnej československej ligy. „Jednoznačne chceme vyhrať, to inak ani nejde. Dúfame,  že zvučné meno súpera priláka do haly veľa divákov. Je to posledný zápas, ktorý sa nehrá o body, v ktorom ide o prípravu. Veríme, že fanúšikovia nás podporia a hokej si užijú,  pretože v nedeľu proti Mannheimu to už bude naostro,“ hovorí pre oficiálny web klubu tréner Ladislav Svozil. Vítkovice majú za sebou Steel cup, ktorý sa odohral v Třinci. Na turnaji obsadili konečné tretie miesto, ich súpermi bol domáci HC Oceláři Třinec, HC Košice a víťaz podujatia HC Torpedo Nizhny Novgorod.  V tíme patrí k najskúsenejším hráčom nestarnúci 38-ročný Jiří Burger a Rostislav Olesz, ktorý v NHL odohral 365 zápasov s bilanciou  (57+ 77).

Slovan má za sebou úspešný zápas v Zlíne, v ktorom sa mu podarilo prerušiť sériu dvoch prehier v rade. Po góloch Surového, Jegliča a Protesenjsu vyhral 3:2. Podobne ako v Zlíne a Brne, aj dres Vítkovic oblieka viacero Slovákov. (Peter Húževka, Peter Čerešňák, Michael Vandas a bývalý hráč Slovana Karol Sloboda).

Medzi prvými hráčmi, ktorí boli v Slovane na skúške a uspeli je Radovan Puliš. Ten podľa vyjadrenia jeho agenta na sociálnej sieti Twitter podpísal s belasými ročnú zmluvu.    

Slovan odohral krátko pred novým ročníkom 2014/2015 v príprave proti Vitkoviciam prípravný zápas 28.8.2014. V stretnutím chudobnom na góly sa z výhry tešili hostia z Ostravy, ktorí v Bratislave vyhrali 2:1 po predĺžení. Za Slovan skóroval Vondrka, za hostí Stehlík, v nadstavenom čase  rozhodol Burger.

Zostava : 

Brust (Garnett) – Barker, Sersen – Starosta, Švarný – Valach, Mihalik – Kozák, Luža, Surový, Nedorost, Nagy – Jeglič, Tičar, Šťastný – Viedenský, Protasenja, Bartovič – Skalický, Lušňák, Petráš.

 

 

One thought on “Preview: HC Vítkovice Steel – HC Slovan Bratislava

Pridaj komentár