ŠK Slovan Bratislava vs MFK Ružomberok 2:1 (1:0)

Slovan privítal na Pasienkoch Ružomberok v pozmenenej zostave. Šancu  dostali mladý Spiľak aj Baga na krajoch obrany. Prvých päť minút bolo oťukávacích bez vážnejšej šance. V 8.minúte pohrozili hostia centrom z ľavej strany. V základnej zostave Slovana sa objavil strelec víťazného gólu proti Šerifu Tiraspol Karol Mészáros, ktorý hýril aktivitou. V 16. minúte to boli hostia, ktorí mohli Almaským otvoriť skóre. V drese hostí sa objavil bývalý hráč Slovana Boris Turčák, ktorý hosťuje v drese MFK. Dlho sa hral medzišestnástkový futbal. Zaujala Fořtova strela, ktorú kryl Šavol v bránke hostí. V 31. minúte musel pre zranenie odstúpiť Lásik, ktorého nahradil Soumah. A bol to Soumah, ktorý sa postaral po Halenárovej akcií o otvárací gól zápasu 1:0.

Cez polčas poslal Slovan  do hry Roba Vitteka, ktorý nahradil Pavla Fořta.  Prestávka pomohla Ružomberku, ktorý začal druhý polčas s väčšou aktivitou. Útoky ťahal mladý Zreľák, ktorému dobre sekundoval Turčák. Zaslúženého gólu sa dočkali hostia v 56. minúte, po obrovskej chybe mladého Niňaja vyrovnal Gerát. V 61. minúte prišiel na ihrisko aj Jablonský, ktorý nahradil Sipľaka. Slovan zvýšil obrátky, keď Halenár nepremenil svoju šancu.  Vitteka bolo na ihrisku cítiť. Do super šance poslal Peltiera, ktorý však v 77. minúte nezvýšil stav. Keď sa už zdalo, že zápas sa skončí deľbou bodov, Slovan po aktivite dnes dobre hrajúceho Soumaha predsa strelil víťazný gól. V 85.minúte po jeho rohu rozhodol Kolčák. Ruža sa však za svoj výkon hanbiť nemusí.

Zostavy:
Slovan: Perniš – Sipľak (62. Jablonský), Hudák, Niňaj, Bagayoko – Lásik (31. Soumah) – Mészáros, Halenár, Kolčák, Peltier – Fořt (46. Vittek)
Ružomberok: Šavol – Ondrek, Kružliak, Práznovský, A. Lovás – M. Nagy, R. Bartoš (77. Ferenčík) – Turčák, Gerát (74. Lupták), Mário Almaský (90. Miroslav Almaský) – Zreľák