Dinamo Riga vs. HC Slovan Bratislava 1:4 (0:1,1:2,0:1) (VIDEO)

Hokejisti Slovana dnes nastúpili na svoj druhý zápas v rámci trojzápasového tripu v metropole Lotyšska. Slovanu sa proti tomuto súperovi darí, vyhral nad ním posledné dva zápasy, naposledy doma 5:1, a ešte v minulej sezóne na ich ľade 3:0. Po prehre so SKA chceli belasí nadviazať na túto priaznivú bilanciu s týmto súperom. V bránke nastúpil od prvej minúty Švéd Backlud, do zostavy sa vrátil Kanaďan Foster.

Góly :  30. Skvorcov – 19. Bartovič (Netík, Surový),  28. Murley, 34. Murley (Starosta, Nagy)PP, 54.Netík(Bartovič)

HC Dinamo Riga: Sedláček (Masalskis) – Pujacs (C), Genoway, Porejs, Sotnieks, Cibulskis, Jerofejev, Grinbergs, Jelisejev – Cipulis, Indrašis, Daržins (A) – M. Redlihs, Bičevskis, Meija – Videll, Ščastlivyj (A), Bukarts – Skvorcovs, Upitis, Saulietis

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Sersen (A), Sigalet, Baranka, Štajnoch, Foster, Starosta, Brejčák – Nagy (A), Murley, Vondrka – Netík, Surový, Bartovič (C) – Jeglič, Tičar, White – Bližňák, Šťastný, Lunter

Rozhodca: Björk, Hofman – Birin, Šelianin

Vylúčenia – 1:6

Presilovky – 0:1

Oslabenia – 0:0

Od prvých minút sa odohrávala hra v strednom pásme. Nik sa nepúšťal do otvoreného hokeja. Prvú šancu si vytvorili belasí, po aktivite Baranku, Vondrkovi zabránila domáca obrana zakončiť. V zápätí nebezpečne vystrelil Netík, Sedláček jeho strelu chytil. Hra mala spád,  divákom sa zápas vo vypredanej aréne páčil. Brankári si moc v prvej časti prvej tretiny nezapotili, obe mužstvá dobre bránili stredné pásmo, do šancí svojich súperov nepúšťali. V pätnástej minúte mohol Slovan otvoriť skóre zápasu, po prihrávke od Bližňáka sa do šance dostal Šťastný, Sedláček jeho strelu vyrazil, zabránil aj Bližňákovej dorážke. Hneď po ďalšom striedaní sa do dobrej šance dostal Murley, skóre sa nemenilo. Slovan zlepšil korčuľovanie, v závere prvej tretiny bol lepším tímom. Domáci hrozili z brejkov, v jednom z nich nebezpečne ohrozil Backlunda Videll. Zaslúženého prvého gólu sa dočkali belasí, po aktivite Surového s Netíkom za Sedláčkovou bránou, našiel Netík kapitána Bartoviča, ktorý nedal domácemu gólmanovi šancu 0:1! Riga mohla vzápätí vyrovnať, Backlund bol pozorný. V prvej tretine sa hralo vzácne čisto, švédsky rozhodca Björk nevylučoval.

Druhú tretinu začali aktívnejšie hokejisti Dinama Riga, ktorí sa snažili hneď v úvode vyrovnať, Backlund musel zasahovať. Aktivita domácich skončila Barankovým faulom, ktorý oslabil Slovan. Vo vlastnom oslabení unikol Laco Nagy, jeho prihrávka na Murleyho neprešla. Riga počas mierneho tlaku v presilovej hre nedokázala vyrovnať, Slovan sa ubránil. Po obrovskej chybe brankára Sedláčka Slovan zvýšil vedenie na 2:0. Autorom druhého gólu bol Matt Murley. Po chybe Kurtisa Fostera, dali domáci kontaktný gól, po avizovanom vylúčení sa presadil Skvorcov 1:2. Po takom zvláštnom držaní od Laca Nagya hrala Riga v početnej výhode. V oslabení unikol Murley, Sedláček bol tentokrát pozorný. Dinamo pritlačilo Slovan, belasí mali šťastie. Po návrate Laca Nagya na ľad, sa previnil faulom Redlihs, Slovan dostal možnosť hrať svoju prvú početnú výhodu. Murley potvrdil dobrú formu z posledných zápasov a svojim druhým gólom v zápase poslal Slovan do dvoj gólového vedenia. Slovan bol pri chuti, Barankovu bombu Sedláček vyrazil nad bránu. Rozhodcovia vzápätí poslali na trestnú ľavicu Sersena, Backlund v oslabení podržal Slovan. Belasí vyhrali druhú tretinu 2:1.

V  záverečnej časti nebezpečne vystrelil Bartovič, Sedláček bezpečne jeho pokus kryl. Domáci sa tlačili pred Backlundu  v snahe znížiť, čo dávalo belasým možnosť rozhodnúť zápas brejkmi.  Dobrú šancu si vypracoval prvý útok belasých, Vondrkova strela išla tesne nad Sedláčkovu bránu. Slovinci v drese Slovanu ukázali svoju silu, Jegličovi pripravil šancu Tičar, skóre sa nemenilo. Slovan kontroloval stav zápasu, prehusťoval stredné pásmo. Po smolnom vyhodení puku dostal Tomáš Surový dvojminútový trest. Domáci sa usadili v tretine Slovanu, ale dobrým bránením belasých sa nedostávali do koncovky. Slovan sa bez probémov ubránil, držal dvojgólové vedenie. Backlund svoj tím podržal po dobrej Videllovej šanci. Po Bartovičovej aktivite Slovan pridal štvrtý gól. Netík na dvakrát zvýšil na 4:1. Bližňák oslabil Slovan, domáci zatlačili Slovan, Backlund predvádzal spoľahlivé zákroky. V samom závere išiel za podrazenie na trestnú ľavicu Murley. Belasí dnes ubránili všetkých šesť oslabení, nedopustili drámu v závere zápasu. Slovan potvrdil, že proti Dinamu sa mu v poslednej dobe darí, vezie si z Rigy dôležité tri body!!! V piatok ukončia belasí trip v Minsku.

Záverom, Matt Murley ožil v prvom útoku, sme zvedaví, kam ho tréner zaradí po návrate Nedorosta do zostavy.

Hlasy  po zápase  zdroj: hcslovan.sk

Petri Matikainen: Po prehre na ľade SKA Petrohrad a chybách v defenzíve, sme počas včerajšieho voľného dňa tvrdo pracovali a veľmi dobre sa pripravili na zápas s Dinamom. Povedali sme si s hráčmi ako chceme dnes hrať a to sme aj dodržali. Som veľmi rád, že sme dnes v Rige uspeli a získali tri body. Hrali sme dobre ako tím, s našim výkonom som spokojný.

Tomáš Netík: Dnes sme hrali celý zápas dobre, veľmi zodpovedne, trúfam si povedať, že sme kontrolovali stretnutie po dobu celých 60 minút a zaslúžili sme si vyhrať.  S Rigou to bol iný zápas ako v domácom prostredí, kedy nám všetko padalo a po prvej tretine sme vyhrávali 4:0. Teší nás aj fakt že zápas nám vyšiel ako formácii. Aj v prechádzajúcich zápasoch sme mali dosť šancí, no nepadalo nám to. Sme radi, že dnes to vyšlo, dali sme dva góly a pomohli tímu. Dúfam, že sa to rozbehne a góly budú pribúdať.

Milan Bartovič: Veľmi dôležité víťazstvo. Vedeli sme, že Riga je doma veľmi nepríjmna, no podali sme zodpovedný výkon a nepustli ich prakticky k ničomu. To čo sme si povedali pred zápasom sme aj dodržali, čo bolo dôležité. Zobrali sme si ponaučenie z minulého zápasu – nepúšťali sme domácich do žiadnych prečíslení, ubranili sme presilovky a zachytal výborne aj Johan Backlund.

Matt Murley: Veľké víťazstvo. V ˇšesťbodovom“ zápase  sme zdolali priameho konkurenta v boji o play-off , čo je veľmi dôležité. Zahodili sme za hlavu nevydarený zápas na ľade SKA a dnes podali skutočne dobrý výkon.  Zápas sa mi vydaril, strelil som dva góly, no mal som pri nich aj šťastie. Zásluhu na nich majú aj moji kolegovia z útoku, ktorý odviedli na ľade výbornú prácu.

8 thoughts on “Dinamo Riga vs. HC Slovan Bratislava 1:4 (0:1,1:2,0:1) (VIDEO)

• 8. októbra 2014 at 23:43

Tesi, ze chalani od nastupu Martikainena presviedcaju ze chcu a maju na to hrat playoff. Hrame ofenzivnejsie, vidno odhodlanie, sem tam pohorime na neefektivite, to je pravda.
    Co sa ale javi najdolezitejsie ze hraci ktori slabsie hraju, nedari sa im, pocituju tlak ze hrat nemusia vid. Foster alebo Hudacek a vytvara sa tak konkurencia, kazdy musi makat.

• 9. októbra 2014 at 9:42

Ako uz bolo spomenute v jednom clanku pat postrehov, Murley ak hra centra, je stokrat lepsi ako ked je na kridle. Uvidime, sam som zvedavy kam ho daju ked sa vrati Nedorost do zostavy, zeby Vencu posunuli k Netikovi s Bartom, s ktorym hraval v Liberci? Surovy by sa posunul k Ticarovi s Jeglicom?