Slovanisti v reprezentačných výberoch

Hokejistom Slovana sa podarilo 8.2.2016 získať potrebné body na postup do play-off. Už v týždni sa viacerí z ich hlásili vo svojich reprezentačných výberoch. Slovensko na Slovakia cupe, ktorého dejiskom bola Žilina reprezentovali Sersen, Švarný, Viedenský, Lušňák, Šťastný a Skalický. Naši hráči sa pričinili k celkovému víťazstvu Slovákov na tomto turnaji, keď sa im podarilo obhájiť prvenstvo z minulej sezóny.

Výsledky: 

Slovensko – Bielorusko 2:1

(Viedenský a Švarný si pripísali asistenciu)

Slovensko – Švajčiarsko 4:0

(Lušňák gól, Sersen asistencia)

Olympijský výber Slovenska sa predstavil v Innsbrucku, kde sa po dvoch výhrach a jednej prehre tešil z celkového víťazstva na turnaji. Na triumfe sa podieľali Rosandič a Puliš.

Výsledky:

Slovensko – Francúzsko 2:1

Slovensko – Rakúsko  1:3

Slovensko – Slovinsko 5:3

(Rosandič asistencia)

Okrem slovenských reprezentantov svoje krajiny reprezentovali aj naši českí legionári Kašpar a Kundrátek, ako aj Slovinci Tičar s Jegličom. Poslední dvaja menovaní sa predstavili na turnaji v Innsbrucku. Obaja zhodne odohrali dva zápasy, Tičar v nich zaznamenal štyri body (2+2), Jeglič dva (0+2). Česi odohrali v rámci Euro Hockey Tour dva zápasy s Ruskom. Víťazstvo 3:2 po samostatných nájazdoch režíroval svojím úspešným pokusom Kašpar. V odvete, ktorú Rusi vyhrali 4:2 sa v presilovke po Kašparovej prihrávke presadil Kundrátek.

Pridaj komentár