Päť dní, ktoré rozhodnú o osude Slovana

Termín, kedy klub HC Slovan Bratislava oznámi, akú súťaž bude hrať v sezóne 2014/15 sa neúprosne blíži. Po zamietnutí pôsobenia v českej extralige a nadnárodnej EBEL lige, sa fanúšikovia sústredili už len na KHL. Slovenská extraliga je totiž súťaž, ktorú má Slovan istú. Napriek tomu však množstvo fanúšikov verilo, že KHL sa podarí udržať. Nádej vlievali do žíl aj posledné vyjadrenia vedenia klubu, ktoré však nedávali žiadne záruky. V týchto dňoch viac svetla do súčasnej situácie priniesol výkonný viceprezident HC Slovan Juraj Široký ml., ktorý sa cez víkend objavil na zápasoch slovenskej reprezentácie na majstrovstvách sveta v Ostrave. „Momentálne však situácia vyzerá tak, že si podáme prihlášku do našej najvyššej súťaže. Áno, hovorí sa o bohatom ruskom sponzorovi, ale zatiaľ nikoho konkrétneho nemáme. Rusi chcú z toho vytĺcť veľký biznis, a tak to skôr vidím na návrat na Slovensko. V piatok 15. mája budeme definitívne vedieť, kam pôjdeme. Do 15. mája máme relatívne ešte čas, pretože vtedy sa končí termín na prihlásenie do extraligy,“ povedal Široký ml. pre denník Plus jeden deň.

Nejednému fanúšikovi Slovana po týchto slovách zostala trpká chuť v ústach. Obzvlášť po ďalšom vyjadrení viceprezidenta klubu, ktorý sa dotkol aj štadióna. „Ak by sme skončili v extralige, budeme sa musieť zamyslieť aj nad tým, čo so štadiónom, pretože extraliga nie je KHL, ktorá mala úžasné návštevy,“ priznal ďalej pre denník Plus jeden deň.

My sme sa otázke štadióna po tomto vyjadrení venovali konkrétnejšie. Na diskusných fórach sa fanúšikovia belasých dokonca po naplnení scenára pri návrate do extraligy videli na zimnom štadióne v Ružinove. Riaditeľ STARZ-u Ing. Jozef Chynoranský, teda spoločnosti, ktorá štadión Ondreja Nepelu prevádzkuje, nevidí na podobné špekulácie priestor. „Nevidím dôvod na to, aby Slovan po návrate do Slovenskej Extraligy hľadal iný štadión. Má u nás výborné zázemie, k dispozícii má svoju šatňu so všetkým čo k tomu patrí, vrátane regenerácie. Klub má svoje VIP priestory a Sky boxy, takže naozaj nevidím dôvod, aby Slovan išiel hrať na iný štadión,“ povedal pre náš web riaditeľ STARZ-u a dodal: „Aj vzhľadom na situáciu, ktorá vládne okolo ružinovského štadióna nevidím dôvod, aby Slovan odchádzal.“

puk

Toľko k vysvetleniu ohľadne špekulácii na diskusných fórach. Druhou otázkou sú však náklady na prevádzku samotného štadióna Ondreja Nepelu v súvislosti so ziskom z jednotlivých zápasov. Je pochopiteľné a logické, že divákov na štadión pritiahnu zvučné mená typu Kovalčuk či Radulov, ako hráči domácej extraligy. Musíme si nastaviť zrkadlo, nie každý chodí pozerať iba na Slovan. „Suma, ktorú nám Slovan platí za štadión nie je až taká likvidačná. Samozrejme je jasné, že v prípade extraligy bude mať nižší rozpočet. Ja viem, že nie každý zápas bude vypredaný, ale na play-off bude plno, tak tomu bolo aj na starom „zimáku“. A mimochodom tá suma, ktorú Slovan platí, nie je o toľko vyššia, ako predtým. Iná vec je, že klub má na štadióne aj svoje kancelárie, ale tie by predsa musel platiť aj inde. Koniec koncov aj mládež má výborné zázemie na štadióne, preto netreba robiť paniku, ja naozaj nevidím dôvod na odchod zo štadióna Ondreja Nepelu,“ ponúkol svoj názor Ing. Jozef Chynoranský.

Okrem STARZ-u sme samozrejme oslovili aj šéfa spoločnosti PRO-HOKEJ Vladimíra Paštinského. Ten nášmu webu prezradil: „Prihlášku môže Slovan podať po piatka 15. mája. Niektoré kluby už tak učinili, niektoré ešte nie. Na Slovensku to však nie je nič výnimočné, každý čaká na poslednú chvíľu. Takže si musíme počkať.“

Každý Slovanista a nielen ten, si teda musí na konečné rozhodnutie počkať ešte päť dní. Až po nich budeme poznať odpoveď na otázku: Quo vadis Slovan?

Pridaj komentár