Domov, sladký domov

V nedeľu 3.3. sa fanúšik Slovana konečné dočká sladkého návratu na štadión, ktorý do veľkej miery napísal históriu klubu. Posledný zápas sa na Tehelnom poli odohral v 25. novembra 2009, kedy Slovan privítal v Slovenskom pohári Myjavu. Uplynulo takmer desať rokov a po prechodnom domove na susedných Pasienkoch sa Slovan vracia tam, kam patrí – na Tehelné pole. Veľa fanúšikov na Pasienky nechodilo, Slovan tam nebol doma, preto si viacerí z nich po nedeli budú môcť povedať „Domov, sladký domov.“ Hovorí o tom nielen zvýšený záujem o  zápas s Trnavou, ale aj skutočnosť, že sa predalo viac ako 3000 permanentiek.

Slovanisti si už nový štadión vyskúšali v prípravnom zápase proti Olomoucu pred 2000 divákmi, teraz ich však čaká vypredané hľadisko. Prvý nesúťažný gól na Tehelnom poli strelil Moha.Veľmi sa tešíme, že sa vraciame na Tehelné pole. Pre mužstvo, fanúšikov a samotné vedenie  je to veľký moment. Chceme tento duel vyhrať. Privítame dobrý tím, ale verím, že naši skvelí fanúšikovia nám pomôžu,“ povedal pre klubový web na štvrtkovej tlačovej konferencii kapitán tímu Vasil Božikov. Andraž Šporar ho doplnil:“ Na Pasienky chodilo málo ľudí, divácka kulisa je dôležitá, dokáže hráčov vyburcovať a je jedno kto dá prvý gól proti Trnave, pre nás je základ úspechu výhra. Tvoríme výborný kolektív, na ktorom chceme stavať.“

Na derby však napokon nebudú mať zastúpenie fanúšikovia Trnavy, ktorí Slovanu vrátili lístky do svojho sektora. Trnavčania tento postoj odôvodnili tým, že nie sú spokojní s bezpečnosťou a komfortom na štadióne. „Niektoré vyjadrenia z tábora Trnavy sú až humorné. Ale vďaka tomu sa môžu tešiť ďalší naši fanúšikovia.Na vstupenke bude označená aj brána, cez ktorú fanúšik môže vojsť na zápas. Inde ho turniket nepustí. Štadión by sa mal uzavrieť 30 minút pred začiatkom zápasu, chceme, aby si ľudia vychutnali túto slávnostnú chvíľu. Na Tehelnom poli sa bude dať platiť iba kartou, ľudia môžu použiť svoje debetné alebo kreditné karty, prípadne bude na štadióne možnosť zadovážiť si cashless kartu. V ponuke budú pamätné mince v hodnote 2 eur. Parkovanie v priestoroch štadióna ešte nebude možné, preto prosíme ľudí, aby využili priľahlé parkoviská, prípadne, aby použili MHD,povedal marketingový riaditeľ klubu Tomáš Straka a dodal :“ Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava bude nazývať tento štadión Tehelné pole,v domácich zápasoch budeme nastupovať v nových dresoch, na ktorých bude názov Tehelné pole.

Predzápasový program bude bohatý, na námestí od ulíc Bajkalská – Kalinčiakova sa všetko začne od 15.45 h. „Zabávať sa môžu fanúšikovia v sprievode dychovej kapely, ktorá bude hrať po celý čas. Štadión otvorí o 17.40 Alexander Vencel starší, ktorému odovzdajú symbolický kľúč od Tehelného poľa. Vystúpi aj skupina Tublatanka, predstavenie hráčov bude po vzore klubu Juventusu Turín,“ doplnil Straka.

Od 17.00 sa Slovan poďakuje a vzdá hold aj legendám klubu, tí sa nemalou mierou zaslúžili o jeho históriu. Na trávnik ich vybehne približne 80. Nebudú chýbať ani mená ako Fabio Nigro, Anton Ondruš, bratia Čapkovičovci, Ján Švehlík, Anton Urban, Ivan Hrdlička, Jaroslav Timko, Dušan Galis či Tibor Jančula a mnohí ďalší. Kapitán Slovana zo sezóny, keď belasí vyhrali PVP Alexander Horváth sa zo zdravotných dôvodov ospravedlnil.

Pridaj komentár