Tento klub je v mojom srdci (VIDEO)

„O Slovane som si veľa prečítal na internete. Je to klub s obrovskou históriou. Pre mňa je to krok vpred v mojej kariére.“ Zneli prvé slová Joeri de Kampsa po príchode do Slovana. Ten do Bratislavy prišiel z NAC Breda, ktorá pôsobí v druhej holandskej lige zvanej Eerste Divisie. Preto tento odchovanec Ajaxu Amsterdam nepovažoval svoj odchod z Holandska za zlý. Jeho slová o tom, aké má od svojho pôsobenia v Slovane očakávania sú jednoznačné.“ Chcem hrávať za Slovan, byť úspešný a vyhrať majstrovský titul. Klub do mňa vkladá veľké nádeje, za ktoré sa mu chcem svojimi výkonmi na ihrisku odvďačiť. Hrávam na pozície defenzívneho záložníka, ale viem zahrať aj na ofenzívnom poste v strede ihriska.“

Joeri de Kamps od svojho príchodu ukázal, že svoje miesto v základnej zostave mu právom patrí. Nevysoký defenzívny záložník patrí medzi najlepších hráčov v lige na tomto poste. Pôvodná zmluva mala platnosť do leta 2019, klub teda ešte počas zimy inicioval rokovania o jej predĺžení. Tie dospeli do úspešného konca.„Som veľmi rád, že sme sa s Joerim de Kampsom dohodli na novej 2,5-ročnej zmluve. Joeri patril medzi prvých hráčov, ktorých sme ešte začiatkom roka 2016 priviedli v rámci prestavby kádra. Je príkladom, že nezáleží na tom, akej je hráč národnosti, ale či je odhodlaný bojovať za Slovan a či si váži tento klub. Joeri je bojovník, ktorý si svojím prístupom a prejavom získal sympatie našich fanúšikov a je dôležitý pre hru nášho tímu. Preto sme vôbec neváhali a už teraz v zime sme iniciovali rokovania o predĺžení spolupráce. Teším sa, že rokovania dospeli do úspešného konca a že Joeri bude súčasťou Slovana aj v novej ére klubu na Tehelnom poli,“ vyhlásil pre klubový web generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.


Joeri de Kamps nosí dres Slovana od jari 2016, v lige zatiaľ odohral 71 zápasov, v ktorých strelil štyri góly. „Rokovania o novej zmluve boli veľmi rýchle, pretože aj ja som prejavil jednoznačný záujem zostať v Slovane Bratislava. V Slovane sa cítim výborne, tento klub je v mojom srdci a už teraz môžem povedať, že naň nikdy nezabudnem. Teším sa z novej zmluvy, budem na sebe ďalej pracovať, aby som bol ešte platnejší pre náš tím. Chcem zažiť nové Tehelné pole, je to totiž krásny štadión, a je pre mňa cťou, že tam budem môcť hrávať,“ povedal Joeri de Kamps.

Video zdroj: youtube.com

 

Pridaj komentár